„Baby Bio“ ekspertai sakė: „Kenkėjai yra dažna kambarinių augalų problema, kaip ir lauko augalų. Ypač žiemą jūsų kambariniai augalai gali tapti jautresni kenkėjams dėl aplinkos temperatūros pasikeitimo ir dėl to, kad žiemos mėnesiais augalai pereina į miego režimą.
Tačiau yra keletas žingsnių, kurių galite imtis, kad įkyrūs kenkėjai neužpultų jūsų mylimų kambarinių augalų.“
Dažniausi kenkėjai – uodai
Tai apima augalų apžiūrą, taip pat stebėjimą, daug kas priklauso nuo to, kiek jie laistomi. Specialistai paaiškino, kad uodai yra dažnas kenkėjas, galintis sukelti problemų.
„Geriausias būdas išvengti uodų – laistyti augalus iš apačios, kad žemės viršus liktų sausas, taip sustabdomas kiaušinėlių dėjimas.
Prieš vėl laistydami augalą įsitikinkite, kad dirvožemis išdžiūtų tiek, kiek gėlė dar išlieka gyva – perlaistydami ir palikdami žemę drėgną, tik paskatinsite uodus dėti kiaušiniu į viršutinius žemės sluoksnius, rašoma express.co.uk.
Kenkėjus vilioja ne tik drėgnas viršutinis žemės sluoksnis, bet ir pūvanti auglinė medžiaga, todėl būtinai reguliariai šalinkite visus nudžiūvusius lapus. Taip pat galite papuošti vazonus dekoratyviniu užpildu, pavyzdžiui, žvyru. Tai pagyvina vaizdą ir sustabdo uodų kiaušinėlių dėjimą“, – patarė specialistai.
Jeigu augalas labai stipriai užkrėstas, rekomenduojama augalą persodinti. Ekspertai teigia, kad tai gali atgrasyti uodus ir juos išnaikinti:
„Prieš įdedami į naują žemę, būtinai nukratykite kuo daugiau seno dirvožemio nuo augalo.“
Pakeiskite augalų priežiūrą
Kiti paplitę kenkėjai yra juodoji muselė ir žaliasparniai.
„Žinoma, uodai nėra vienintelis kenkėjas, su kuriuo gali susidurti jūsų augalai. Jei turite problemų su kitais kenkėjais, pavyzdžiui, žaliosiomis ar juodosiomis musėmis, investuokite į vabzdžių naikinimo priemones, gausiai purkškite jas ant pažeisto augalo, vengdami dar neprasiskleidusių žiedų, kad pasiektumėte greitus rezultatus“, – kabėjo ekspertai.
Žiemos mėnesiais kambariniams augalams reikia ne tik apžiūros dėl kenkėjų, bet reikalinga papildoma priežiūra. Augalus reikėtų mažiau laistyti ir perkelti nuo vietų, kuriose yra tiesioginis šildymas.
„Fantastic Gardeners“ dirbantis sodininkystės ekspertas Pol Bishop paaiškino: „Labai svarbu leisti augalams šiek tiek pailsėti žiemos mėnesiais. Jei augalus tręšite ir laistysite tiek, kiek ir vasarą, paskatinsite augimą, o tai lems augalo nusilpimą.
Kaip visi žinome, žiemos mėnesiais dienos būna trumpesnės ir gauname mažiau saulės, todėl labai svarbu maksimaliai padidinti jūsų kambarinius augalus pasiekiančios šviesos kiekį. Perkelkite juos į saulėtą oranžeriją arba prieangį, kad jie gautų saulės spindulių iš kelių pusių.
Jei tai nėra išeitis, perkelkite juos ant pietinės arba vakarinės palangės. Taip pat rekomenduoju nuvalyti langus iš vidaus ir išorės, kad augalai gautų kuo daugiau šviesos.“