Jei vaikai pamaitinti, švarūs ir laimingi, jūs jau puikiai atliekate tėvų pareigą. Tačiau yra tokių kasdienių dalykų, kuriuos atliekame automatiškai ir taip keliame savo vaikams pavojų. Ar žinojote, jog skalbiant vaikiškus drabužėlius negalima naudoti skalbinių minkštiklio? Laundryheap generalinis direktorius ir skalbimo ekspertas Deyan Dimitrov paaiškina kodėl to daryti nevertėtų.
Kodėl nepatariama naudoti skalbinių minkštiklio vaikų rūbelių skalbimui?
Audinių minkštiklis gali suerzinti jautrią kūdikio odelę, tačiau svarbu žinoti ir tai, jog jis labai sumažina vaikiškų rūbų atsparumą ugniai. 1953 metais priimtame Degių Audinių Akte teigiama, kad skalbimo metu naudojant minkštiklį, audinyje kaupiasi chemikalai, kurie sumažina jo atsparumą ugniai.
Audinių minkštiklio sudėtyje yra emulsifikatorių ir alkoholio etoksilatų, o jie abu yra degūs. Saugumo sumetimais vaikiški rūbai yra apdorojami ugniai atspariais chemikalais, kurių efektyvumas mažėja, jei skalbiant naudojate audinių minkštiklį. Taigi, yra galimybė, kad toks rūbas gali greičiau užsidegti nuo kontakto su karščiu ar liepsna.
Dėl šios priežasties patariame atidžiai skaityti vaikiškų rūbų etiketes, rašo dailystar.co.uk
Ar yra išeitis?
Jei norite išlaikyti ugniai atspariais chemikalais apdoroto rūbelio minkštumą, laikykitės šių patarimų:
Pirmiausia, pakeiskite savo skalbimo mašinos nustatymus – rinkitės švelnų arba vilnos režimą bei lėtesnį gręžimą. Rūbus skalbkite vėsesniame vandenyje ir rinkitės švelnų skalbiklį be bio priedų, kuris puikiai skalbia net 20 laipsnių vandens temperatūroje.
Nenaudokite džiovyklės, skalbinius džiaukite lauke ir jie bus maloniai švelnūs.
Kaip tinkamai prižiūrėti ugniai atsparius drabužius?
Prieš pirmą kartą skalbdami rūbą, atidžiai perskaitykite etiketę. Niekada neskalbkite tokių rūbų aukštesnėje nei 50 laipsnių temperatūroje. Jei prieš skalbimą mirkote rūbus, suyra ugniai atsparūs chemikalai. Niekad nenaudokite baliklio, nes jis taip pat ardo ugniai atsparius chemikalus.