• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atšalus orams susirūpiname ne tik stipriu imunitetu, bet ir savo odos būkle. Oda gali sudirgti ir išvystyti uždegimą ne tik nuo permainingų orų, žvarbaus vėjo, bet ir nuo nešiojamos veido kaukės. Specialistė patarė, kaip tinkamai prižiūrėti veido odą nešiojant veidą dengiančią kaukę.  

Atšalus orams susirūpiname ne tik stipriu imunitetu, bet ir savo odos būkle. Oda gali sudirgti ir išvystyti uždegimą ne tik nuo permainingų orų, žvarbaus vėjo, bet ir nuo nešiojamos veido kaukės. Specialistė patarė, kaip tinkamai prižiūrėti veido odą nešiojant veidą dengiančią kaukę.  

REKLAMA

Dermatovenerologė Nastasija Savickaja primena, kad neteisingas kaukių nešiojimas gali ne tik sumažinti apsaugą nuo virusų patekimo, bet ir pakenkti veido odai – sukelti uždegimą, folikulitus. 

„Dėvint veido kaukę odos mikroflora pasikeičia dėl pasikeitusio mikroklimato, šutimo. Kaukė gali dirginti odą ir skatinti uždegimines reakcijas. Taip pat dėl per ilgai dėvimos kaukės gali išsivystyti folikulitas, kitaip liaudiškai vadinamieji spuogeliai.“ 

Specialistė primena, kad odą apsaugoti gali higienos ir kaukių nešiojimo taisyklių laikymasis.

„Turime atsižvengti į gamintojo rekomenduotą nešiojimo laiką. Jeigu turime veido odos ligą – aknę, rožinę ar kokią nors alergiją, tai kaukės pablogina situaciją. Kaukė gali šutinti odą, dirginti, dėl ko gali paūmėti ir odos liga. Tik nuolat keičiant kaukę galime užkirsti kelią odos dirginimui“, – įspėja dermatovenerologė.  

REKLAMA
REKLAMA

Kai kaukė pernelyg prigludusi prie veido, ji gali odą dirginti, trinti, sukelti uždegimą. Net ir pro kiekvieną mažiausią plyšelį gali patekti bakterijos, virusai, odą palietę nešvariomis rankomis galime paskatinti užkratą.  

REKLAMA

Rinktis atidžiai ir laikytis taisyklių 

Specialistė pataria kaukę rinktis atidžiai – nereikėtų, kad kaukė veidą spaustų ar būtų pernelyg laisva.  

„Reikėtų kruopščiai atsirinkti kaukės dydį, kad ji nespaustų odos. Bet koks nuolatinis trinimas, spaudimas ar įbrėžimas gali tapti infekcijos vartais – jei nutrintą odą patriname nešvariomis rankomis, įnešame infekciją, kuri sukelia odos uždegimą“, – tikina ji.  

REKLAMA
REKLAMA

Vaistininkai primena, kad medicininės veido kaukės efektyviai apsaugo tol, kol yra laiku keičiamos. Kaukę pakeisti reikia bent kas 3-4 valandas. Dermatovenerologė primena, kad kaukę taip pat būtina pakeisti, kai ji sudrėksta.  

„Pirmiausia reikėtų atsirinkti kokybiškas kaukes ir vadovautis nurodymais, kas kiek laiko jas reikėtų keisti. Sudrėkusi ji praranda savo efektyvumą ir naudą. Jei jau kaukė sudrėko, kad ir kiek praėjo valandų, privalome ją pakeisti.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat reikia nepamiršti kaukę užsidėti švariomis rankomis.“

Oda lengviau sudirginama 

Atvėsus orams oda dažnai patiria „šoką“ – dėl permainingų oro sąlygų pradeda šerpetoti, sausėti, dėl to reikėtų pasirūpinti jos papildoma apsauga: 

„Dabar, kai oras atvėso, o ofisuose šiltą bei sausą orą pučia kondicionieriai, išėjus į lauką šaltas oras labai kenkia mūsų odai – kraujagyslėss, riebalų liaukos turi dirbti itin įtemptai. Permainingas oras labai kenkia net ir nedėvint kaukių. Dabar veidą reikėtų drėkinti, odą raminti.  

REKLAMA

Jei matome, kad oda labai išsausėjusi, dehidratuota, dabar puikus metas palepinti savo odą drėkinamais kremais ar kaukėmis. Nuo šalčio tinka apsauginiai cold kremai, bet nuo kaukės poveikio jokie kremai nepadės“, – apsaugines priemones vardija ji.  

Tiesa, yra ir tokių kremų, kurie dėl savo sudėtingos struktūros gali kimšti odą – tokius, kaip ir makiažo priemones dienos pabaigoje reikėtų nusivalyti. Geriausia – nuolat veido odą palepinti drėgmės apsauga. 

REKLAMA

„Kad prieš einant į lauką reikia veidą tepti maitinančiu ar riebiu kremu yra mitas. Veidą reikia prižiūrėti sistemiškai – ryte, vakare drėkinti kremu, į lauką neiti, kol nepraėjo bent 20 minučių po patepimo.  

Jei norime naudoti cold kremus, kurie puikiai apsaugo nuo šalčio, reikėtų prisiminti, kad juos vėliau reikia nuvalyti. Kremo sudėtyje yra lipidų, vaškų, kurie užkemša poras ir gali paskatinti kitas ligas.“ 

Ar žinojote, kad net ir žiemą išlindę saulės spinduliai gali padaryti žalos mūsų odai? Specialistė patarė, kad ir šaltuoju metų laiku vertėtų apsirūpinti apsaugos priemonėmis nuo saulės: 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Saulėtomis dienomis net žiemą reikėtų naudoti kremus su SPF faktoriumi, kuris siekia bent 50. Reikėtų pasirinkti kombinuotą kremą, kuris tiktų ir žiemai, bet taip pat galėtų apsaugoti ir nuo saulės.

Kad ir kaip norėtume to išvengti, 70 procentų senėjimo požymių atsiranda dėl saulės poveikio, kuri taip pat gali paūminti daug odos būklių“, – primena pašnekovė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų