Pomidorų sėklas galima sėti nuo vasario iki balandžio, o sodinukai sodinami gegužę arba birželį. Taigi, dabar norintiems spėti pomidorų šiais metais užsiauginti iš sėklų – pats laikas imtis darbo, arba pradėti planuoti sodinukų sodinimą.
TV laidos „Gardener‘s World“ vedėjas Monty Donas paaiškino, kaip šiais metais užsiauginti geriausią pomidorų derlių su gausiausiu vaisių skaičiumi, rašoma express.co.uk.
Nuskabykite visus lapus, kurie dengia vaisius
Pomidorai pradeda derėti liepą ir gali augti iki pat spalio. Juos auginti visai nesunku, o geriausią skonį jie įgauna auginami pačioje saulėkaitoje. Kad pomidorai sėkmingai užaugtų, reikalinga derlinga dirva ar nedurpinis kompostas ir saulėta, saugi lysvė.
Laidos apie sodininkystę vedėjas sakė: „Visą dėmesį reikėtų sutelkti į tai, kaip užsiauginti daugiausiai ir geriausios kokybės pomidorų. Yra keletas priemonių, kurių verta imtis.
Visų pirma, nuskabykite visus lapus, kurie dengia vaisius ir neleidžia jiems gauti pakankamai saulės spindulių. Taip pat būtinas oras ir ventiliacija – tai augalui nepakenks, jei tik jis turės pakankamai lapų.
Dar vienas dalykas – svarbu pašalinti visus šoninius ūglius, kurie susiformuoja tarp stiebo ir lapų. Jei pavyksta, galite juos rauti ir rankomis, bet atsargiai, kad nesudraskytumėte paties augalo – šoninius ūglius galima ir nukirpti.
Visada geriau pomidorus parišti
Tuomet patikrinkite, ar augalas ir toliau tvirtai stovi. Kai kurie pomidorai gali pradėti linkti – jei jų nepririšime, jie gali užaugti, sukrauti vaisius, o tada nuo svorio nukristi ir sulūžti – taip jau netenkame pomidorų. Taigi, visada geriau pomidorus parišti“, – pataria Monty.
Jis taip pat pataria pomidorus gausiai laistyti ir duris palikti praviras, kad augalams nebūtų per karšta.
Dar jis sako, kad gera mintis yra pomidorų augalus kartas nuo karto pamaitinti:
„Kaip maitinami pomidorai? Mums reikia pamaitinti patį vaisių, o ne visą augalą – mes nenorime didesnio augalo, mums reikia daugiau žiedų ir vaisių.
Taukės trąšos tinka kuo puikiausiai, o aš pats kartais paprasčiausiai pasiimu taukės lapų ir juos išdėlioju aplink augalo pagrindą kaip mulčią.
Tai naudinga dėl dviejų priežasčių – neatsiranda piktžolių, o taip pat neišgaruoja drėgmė. Be to, taukė pomidorų šaknis pamaitina kaliu, o jis labai padeda krauti vaisius.
Paskutinis ir turbūt svarbiausias dalykas – skinkite visus sunokusius pomidorus, juos valgykite, o jei visų suvalgyti nepavyksta – duokite jais pasidžiaugti kam nors kitam“.
Pomidorai yra pagal augimą skirstomi į dvi pagrindines rūšis – krūminius ir kordoninius. Krūminiai pomidorai paprastai sodinami vazonuose ar kabinamuose krepšeliuose, o jų stiebeliai linksta pro kraštus. Kordoniniai pomidorai auga į viršų, juos reikia parišti ir paremti.
Kordoninių pomidorų auginimui reikės atramų, o krūminiams pomidorams – ne. Krūminiai pomidorai geriausiai tinka pradedantiesiems sodininkams.