• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naminių gyvūnų mitybos ekspertai iš „Purina“ kartu su psichologe Jo Hemmings savo „Paws–itive Work“ kampanijos metu aiškinosi, kodėl darbas su gyvūnais yra tokia gera terapija.

Naminių gyvūnų mitybos ekspertai iš „Purina“ kartu su psichologe Jo Hemmings savo „Paws–itive Work“ kampanijos metu aiškinosi, kodėl darbas su gyvūnais yra tokia gera terapija.

REKLAMA

Jei prieš metus kas nors būtų mums pasakęs, kad į darbinius susitikimus įsiverš per viršininko stalą vaikštantis katinas, būtume tik pasijuokę, bet 2020 metai pakeitė visas pokalbių su kolegomis taisykles,  rašoma mirror.co.uk.

Daugelis žmonių ir toliau dirba iš namų dėl pandemijos, ir viena netikėta šios situacijos pasekmė yra tai, kad daugiau laiko praleidžiame su savo naminiais gyvūnais. Tiesa ta, kad daugeliui mūsų keturkojai kompanionai tapo naujais kolegomis.

„Cats Protection“ atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 700 iš namų dirbančių gyvūnų savininkų, norėdami sužinoti daugiau apie šiuos ypatingus darbinius santykius.

REKLAMA
REKLAMA

Iš apklaustųjų, 63 procentai teigė, kad katės juos nuramina, o 56 procentai sakė, kad su jomis jaučiasi ne tokie vieniši. Daugiau nei pusė (53 procentai) sakė matę, kaip gyvūnas darbo metu padarė ką nors juokingo, pavyzdžiui, praėjo pro kompiuterio ekraną, ir tai juos pralinksmino. Vietoj seniau įprasto šnekučiavimosi su kolegomis per pietų pertrauką, kai kurie dabar kalbasi su savo katinu – keturi žmonės iš dešimties sakė, kad su augintiniu aptarinėja ir darbo problemas.

REKLAMA

Gina Akers, neseniai teisėjavusi „Cats Protection“ alternatyviuose kačių apdovanojimuose, sakė: „Mano katės, Sunny ir Star, būna šalia manęs, kai dirbu. Sunny išmoko braukti per kompiuterio ar telefono ekraną, kol randa jam patinkantį vaizdą, o Star nuo mano darbo stalo vagia rašiklius. Jie visada praskaidrina mano darbo dieną.“

Bet kodėl būtent naminiai gyvūnai mums taip padeda, ypač dirbant iš namų? Jo Hemmings yra elgesio psichologė, dirbanti su naminių gyvūnų mitybos specialistais iš „Purina“, norėdama išryškinti darbo su naminiais gyvūnais privalumus – bei galimus trūkumus.

REKLAMA
REKLAMA

Jo sakė: „Tai tiesiog sukuria normalaus gyvenimo pojūtį. Viena iš naminių gyvūnų ypatybių yra ta, kad jiems kiekviena diena yra tiesiog dar viena diena. Jokio supratimo apie dalykus, kurie galbūt mums kelia stresą, neturintis gyvūnas kažkokiu būdu guodžia. Į viską pasižiūrėti iš tokios paprastos perspektyvos yra nusiraminti padedantis dalykas. Gyvūnai visada gyvena šia akimirka, todėl laiką leidžiant su jais gauname vertingą priminimą, kad ir mes turėtume taip žiūrėti į pasaulį, nors paprastai per dažnai nerimaujame dėl to, kas gali nutikti ateityje.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo taip pat tiki, kad šiuo laikotarpiu naminiai gyvūnai yra laimingesni, nei bet kada anksčiau, nes žmonės dirba iš namų. Jo pati turi katę, kuri mėgsta šalia jos sėdėti, kai ji dirba, o kartais net ir ant sofos, ant kurios paprastai sėdi jos klientai konsultacijų metu. Ji mano, kad tarp gyvūno ir jo šeimininko užsimezga ypatingas ryšys.

Jo sako: „Naminiai gyvūnai mažina kortizolio ir adrenalino kiekį kraujyje, padeda suvaldyti nerimą, kad situacija būtų kiek ramesnė.“

O visi tie, kurių „Zoom“ pokalbį yra nutraukęs šuo ar katė, taip pat žino, kad gyvūnai yra puiki pirmo pokalbio tema ir dažnai padeda pralaužti ledus, kalbant su nepažįstamais žmonėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų