• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Himalajų druska – stebuklas su klaustuku?

Himalajų druska pastaruoju metu tapo madingu produktu, kurį vertina ne tik gurmaniškų patiekalų mėgėjai, bet ir interjero, netgi feng šui specialistai. Ar iš tikrųjų rausvaspalvė, keliskart už paprastą druską brangesnė Himalajų druska – tokia vertinga?

Himalajų druska pastaruoju metu tapo madingu produktu, kurį vertina ne tik gurmaniškų patiekalų mėgėjai, bet ir interjero, netgi feng šui specialistai. Ar iš tikrųjų rausvaspalvė, keliskart už paprastą druską brangesnė Himalajų druska – tokia vertinga?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Himalajų druska – tai unikalus mineralas, susidaręs išdžiuvusio senojo pasaulinio vandenyno vietose prieš 250 milijonus metų Indijos teritorijoje. Manoma, kad ši druska turi vertingų gydomųjų savybių, ji naudojama tiek medicinoje, tiek gaminti kosmetikai ir netgi puošti interjerui.

REKLAMA

Kilmės klausimai

Himalajų druska nebūtinai kasama Himalajuose. Pati didžiausia Himalajų druskos kasykla įsikūrusi Pakistane. Himalajų druska būna trijų rūšių: oranžiniai raudona, rausva ir juoda. Būtent Himalajuose ji buvo pirmą kartą atrasta ir pradėta kasti. Čia ji išgaunama ir šiandien. Druska įgyja ypatingos vertės kaip tik todėl, kad randama vietovėje, kuri yra atokiai nuo pramoninės veiklos, būna itin švari ir ekologiška. Dėl to dažnai rausvoji druska vadinama pačiu ekologiškiausiu planetos produktu. Himalajų druska – vienintelė druska pasaulyje, kurioje nėra jokių nereikalingų priemaišų.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau dėl to savo nuomonę skuba pareikšti ir skeptikai: ne tik Indijoje ar Pakistane esama rausvosios druskos. Himalajų druska taip pat kasama ir Kirgizijoje, ir lenkų Veličkose, ir Ukrainoje, Užkarpatėje. Iš šių kraštų atvežta druska pigesnė. O į klausimą, ar ji turi tokių pačių savybių, kaip ir kilmingieji kristalai iš Himalajų, mokslas kol kas neatsakė. Atlikta palyginti nedaug tyrimų, todėl mokslininkai tiksliai nežino, ar Himalajų druska iš Himalajų ir Himalajų druska iš Lenkijos skiriasi fizinėmis ir cheminėmis savybėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Himalajų druska susidarė prieš 250 mln. metų iš Pasaulio vandenyno nuosėdų. Vieni mokslininkai tikina, kad šis vanduo visur buvo vienodas, taigi ir druskos sudėtis nuo išgavimo vietos nepriklauso. Tačiau oponentai pastebi, kad tam tikros medžiagos, esančios tikrojoje Himalajų druskoje, atsirado mineralus paveikus dideliu slėgiu, kurio kitose vietose nebuvo, taigi Himalajų druska sudėtimi išties unikali. Tiesa, esama ir nuomonių, kad Himalajų druskos unikalumas – tik gudrus reklaminis triukas, siekiant brangiau parduoti įprastą druską.

REKLAMA

Himalajų druskos sudėtis

Šiaip ar taip, druskos, paimtos įvairiuose regionuose pavyzdžiai rodo, kad ne visur randama iki 92 unikalių medžiagų ir mineralų. Kita vertus, kai kurių Himalajų druskoje randamų mineralų daugiau niekur pasaulyje grynuoju pavidalu nerasta. Beje, 92 – tai kaip tik tas kiekis maistingųjų medžiagų, kurių reikia sklandžiam visų organų sistemų darbui užtikrinti. Kaip tik šis faktas ir leido iškelti Himalajų druską kaip ypatingą sveiko gyvenimo būdo garantą, ji gausiai naudojama kinų medicinoje.

REKLAMA

Kita vertus, tam, kad patenkintumėte visus organizmo poreikius, kasdien turėtumėte suvalgyti mažiausiai po kelis šimtus gramų druskos. O rekomenduojama paros norma suaugusiam žmogui – vos 6 gramai.

Himalajų druskos tirpalas visiškai sterilus, jame negali gyventi nei grybeliai, nei bakterijos. Dėl to ši druska pranašesnė už jūros druską, nes šiuolaikiniai vandenynai užteršti naftos produktais, dioksinu ir gyvsidabriu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip naudojama Himalajų druska

Himalajų druska plačiai naudojama kosmetologijoje, odos priežiūros priemonių gamyboje, taip pat statybose, kuriant interjero dizainą, kulinarijoje, liaudies medicinoje, saunose, pirtyse.

Himalajų druska turi baktericidinių savybių, skoniu skiriasi nuo kitų rūšių druskos, taigi puikiai tinka maistui ruošti: suteikia patiekalams unikalų skonį, ją ypač vertina gurmanai.

REKLAMA

Iš Himalajų druskos gaminami indai – originalūs, puošnūs. Ši druska atlaiko iki 500 laipsnių temperatūrą.

Himalajų druska išsiskiria neįprastų spalvų gama, todėl ji lengvai pritaikoma kuriant interjerą. Manoma, Himalajų druska turi ypatingos energetikos, nuteikiančios pozityviai, ramiai, suteikia vidinės harmonijos bei harmonijos su supančia aplinka pojūtį. Ne veltui Indijos šventyklose neretai ištisos sienos pastatytos iš Himalajų druskos.

REKLAMA

Iš Himalajų druskos gaminamos ir originalios lempos. Tokias dažnai galima išvysti kinų restoranuose, jų galima įsigyti parduotuvėse. Maloni rausva šviesa suteikia kambariui jaukumo, o druskos kristalai tampa natūraliu oro filtru.

Druska gydymui

Himalajų druska gerina kraujo apytaką, mažina kraujospūdį, skatina organizmo detoksikacijos procesą, lengvina artrito, psoriazės, pūslelinės ir kitų ligų simptomus. Ši druska turi daug kalio ir mažai natrio, todėl stiprina širdį, kaulus ir kvėpavimo sistemą. Ji valo skrandį, žarnyną, kepenis, tulžį, inkstus. Druskos tirpalo inhaliacijomis, skalavimu galima gydyti ir peršalimo ligas, šilti druskos kompresai dedami ant krūtinės, gerklės, sinusų, skaudamų sąnarių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Himalajų druską galima panaudoti ir kaip natūralią priemonę dantims balinti. Kas rytą po išsivalę dantis palaikykite burnoje porą minučių keletą stambiai sumaltų druskos granulių, tada burną išskalaukite. Tokia procedūra – puiki parodontozės profilaktika.

Sveiko gyvenimo būdo entuziastai tikina, kad tai – vienintelė druska, nesikaupianti organizme ir išplaunanti senąsias druskas ir šlakus.

REKLAMA

Senovės Indijos dantų pasta

Aliejų sumaišykite su žiupsneliu smulkiai maltos Himalajų druskos, įlašinkite keletą lašų mėtų eterinio aliejaus. Gautu mišiniu valyktite dantis.

Nuo visų ligų...

• Patinusias, pavargusias kojas pamirkykite Himalajų druskos vonelėje – nuovargis praeis, tonizuosite kraujagysles, oda taps švelnesnė.

REKLAMA

• Viršutinių kvėpavimo takų ligoms gydyti rekomenduojama po kartą per dieną atlikti ihaliacijas užplikius saujelę Himalajų druskos verdančiu vandeniu.

• Kad panaikintumėte blogą burnos kvapą, keletą kartų per dieną skalaukite burną Himalajų druskos tirpalu.

• Jei po akimis atsirado tamsūs ratilai, susidarė maišeliai – palepinkite jas silpno Himalajų druskos tirpalo kompresais.

• Vabzdžių įgelta vietas patrinkite gydomuoju Himalajų druskos tirpalu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų