„Gyvsidabriniai termometrai vis dar įdomūs vyresnio amžiaus žmonėms, jų teigimu, tokie termometrai rodydavo tikslesnį rezultatą. Tokiais atvejais primename, kad rezultato reikėdavo laukti mažiausiai 7-10 minučių, nepatogu buvo pamatuoti temperatūrą mažiems vaikams ir visuomet akcentuojame, kad minimi termometrai uždrausti dėl saugumo priežasčių – nuodingų gyvsidabrio garų juos sudaužius“, - sako vaistininkė Raimonda Dubauskienė.
Kaip alternatyva šiam termometrui siūlomas stiklinis termometras be gyvsidabrio.
„Stikliniai termometrai pasižymi nedidele kaina, atrodo taip pat kaip ir senieji gyvsidabriniai termometrai. Vienintelis jų skirtumas nuo pastarųjų – sunkesnis „nukratymas“ , nes užpildymui naudojamos saugios medžiagos nėra tokios judrios kaip gyvsidabris. Elektroniniai termometrai kainuoja šiek tiek daugiau, kūno temperatūrą užfiksuoja vos per 1 minutę. Patogu tai, kad pabaigus matavimą, termometras skleidžia garsinį signalą, automatiškai įsimena paskutinio matavimo duomenis ir pats išsijungia“, - termometrų skirtumus vardija vaistininkė.
Rinkos naujovėmis itin rekomenduojama pasidomėti tėvams, auginantiems mažus vaikus.
„Patiems mažiausiems gaminami netgi specialūs termometrai – žindukai. Jie atsparūs vandeniui, o rezultatas matomas jau po 16 sekundžių. Vaikų temperatūrai matuoti taip pat labai patogus bekontaktis termometras, matuojantis temperatūrą per atstumą kaktos paviršiuje. Jis brangesnis nei elektroniniai termometrai, tačiau juo galima išmatuoti temperatūrą net ir miegančiam vaikui, taip pat patikrinti pieno buteliuko, kambario ar vandens temperatūrą. Be to, rezultatas matomas vos po 1-3 sekundžių“, - pataria vaistininkė.
Anot vaistininkės, renkantis termometrą, užtenka atsižvelgti į tai, kurie šeimos nariai juo naudosis. Šiuo metu populiariausiame vaistinių tinkle yra 18 skirtingų rūšių termometrai.
„Suaugusiems tinka visi išvardinti variantai, tad belieka rinktis pagal patogumą („nukrėsti“, laikyti pažastyje ar matuoti per atstumą), matavimo laiką (nuo 1 sekundės iki 10 min.), kitus papildomus poreikius (paviršiaus ir kambario temperatūros matavimas), suteikiamą garantiją, kainą. Šeimai su mažais vaikais rekomenduočiau bekontaktį termometrą dėl tikslumo, greičio, patogumo ir papildomų funkcijų (kambario ir paviršiaus temperatūros matavimas). Pigesnis variantas – elektroninis lanksčiu galiuku atsparus vandeniui termometras“, - pataria vaistininkė.
Senus gyvsidabrio termometrus gyventojai gali nemokamai pristatyti į stambiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles savo miesto savivaldybėje.