Kokie pavojai mūsų tyko ir kaip apsisaugoti pasakojo šeimos gydytoja Aldona Bieliauskienė.
Įžvelgė riziką
Pasak gydytojos, didžiausia rizika ne besikeičiantys orai: „Mes lietuviai esame pripratę prie vėsių orų. Dažniau sergame esant karštiems orams. Permainingi orai nėra tokie pavojingi, tačiau organizmui bus šokas tada, kai visi sueis į kolektyvus ir pradės keistis infekcijomis.
Jeigu žmogus atsparus ir nekolektyvinis, jis lengvai perneša tiek orus, tiek ligas. Lietuvos sąlygomis, mes sunkiai priimame karščius, o šalčius ir orų permainas - puikiai.“ – žiniomis dalijosi gydytoja.
Imbieras ir citrina ne visada padeda
Visiems taip gerai žinomas citrinos ir imbiero junginys ne visada gali padėti: „Viskas priklauso nuo žmogaus ir jo imuniteto, kadangi imbieras ir citrina neauga Lietuvoje, vertėtų rinktis augalus, kurie auga mūsų žemėje.“
Pasak gydytojos A. Bieliauskienės, taip pat padaugės alergijos atvejų, kadangi bus daug voratinklių ir beržai mes savo sėklas.
Natūralus būdai
Pajutus pirmuosius peršalimo simptomus gydytoja patarė, kaip gydytis: „Reikia gerti daugybę skysčių. Jei jaučiate, kad susirgote, pirmiausia reiktų gydytis natūraliais būdais ir tik vėliau gerti stiprius vaistus. Virusas būna mūsų kraujyje, todėl tik skysčių pagalba ji pravalysime.“
Vartokite natūralias ir lietuviškas žoleles: „Gerklę galite skalauti medetkų arbata, taip pat tas pačias medetkas galite gerti. Ligai įsibėgėjus gerkite čiobrelių, šalpusnių arbatas. Viskas, kas auga Lietuvoje – geriausiai tinka mūsų organizmui. Jei šie būdai nepadeda, tuomet reikalinga mediko pagalba.“
Kaip apsaugoti vaikus?
Vaikams peršalus, pirmiausia reiktų keliauti į vaistinę: „Mamos žino, kad yra daugybė sirupų ir pastilių iš lietuviškų žolelių.
Pirmomis dienomis reiktų apsilankyti vaistinėje ir susipirkti reikalingus vaistus. Tačiau, jei vaikas ir toliau jaučiasi blogai, reiktų nedelsiant apsilankyti pas gydytoją.“
Pasak A. Bieliauskienės, šiais laikais gydytojai taikosi prie mamų, nes jos daug domisi ir žino, kas jų vaikams geriausia:
„Visuomet patariu rengtis pagal orą ir atsižvelgti į tai, kad vaikams pirmiausia labai šyla kojytės, todėl jie greitai perkaista.
Reiktų žiūrėti, ar vaikas nėra su labai šiltais batais, taip pat darželyje, mokykloje vaikas turi persiauti batus. Saugodami kojas ir jų neperkaitinę – nesirgsite“, - kalbėjo gydytoja.