Tokios problemos, kaip medžiagų apykaitos sutrikimai, sąnarių bei kaulų problemos, širdies ir kraujagyslių ligos, antsvoris ir kitos problemos gali kilti dėl neteisingo gyvenimo būdo. Šiuo metu gyvenime viskas greičiau keičiasi nei seniau. Visas gyvenimas pasidarė efektyvesnis ir greitesnis, o tai lemia greitą gyvenimo būdą. Greitas ritmas gyvenime yra puikus dalykas, tačiau daugeliui žmonių jis yra per greitas ir todėl kenkia. Žmonėms tenka taip sunkiai dirbti, jog dažnai pamiršta apie save ir visą savo dėmesį skiria darbui. Na, o sveikas gyvenimo būdas yra būtinas, ne tik, kad galėtume išlikti sveikais, bet ir tam, jog neatsiliktume nuo greitai besikeičiančio ritmo.
Besikeičiantis gyvenimo tempas turi didelės įtakos gyvenimo būdui, kuris yra neatsiejama dalis mūsų sveikatos. Pavyzdžiui, mitybos įpročiai yra didžiausias veiksnys, kuris turi tiesioginį ryšį su sveikata. Jeigu gyvenimo tempas yra didelis, tuomet keičiasi mitybos racionas. Dažniau pasirenkamas greitai paruoštas maistas, kuriam trūksta organizmui būtinų nutrientų. To pasekoje, didėja širdies bei kraujagyslių sistemos sutrikimų rizika, gali atsirasti nutukimas.
Dažnai medijoje galime pastebėti, jog yra akcentuojama, kaip fizinis aktyvumas yra neatsiejama sveikos gyvensenos dalis. Savaime suprantama, jog asmeniui, kuris gyvena įtemptu ritmu, mažiausiai norisi skirti laiko papildomom fizinėm veiklom. Tačiau svarbu suprasti, jog dažnai net tam tikroms ligoms yra rekomenduojama atlikti mankštas, nes jos kartu su sveika mityba gerina asmens savijautą. Fizinė mankšta gerina psichinę sveikatą, nes gali sumažinti nerimą, pagerinti nuotaiką. Fizinio aktyvumo metu galvos smegenys išskiria dažnai vadinamus ,,laimės“ hormonus – endorfinus bei seratoniną. Būtent šios cheminės medžiagos padeda gerinti nuotaiką. Na, o fizinė veikla gali padėti atsipalaiduoti nuo įtempto grafiko, atitraukiant Jūsų mintis nuo neigiamų emocijų po sunkios darbo dienos.
Taip pat vienas iš svarbiausių sveiko gyvenimo pagrindų yra miegas. Sutrikęs miego režimas susijęs su psichologinėmis, sveikatos pasekmėmis. Būtent aktyvus gvyvenimo ritmas turi didelės įtakos nerimo atsiradimui ir miego režimui. Natūralu, jog žmogus, kuris gyvena įtemptą gyvenimą, patiria didesnį stresą, nerimą, dėl kurių suprastėja ir miego režimas. Na, o suprastėjęs miego režimas turės įtakos atliekamo darbo našumui. Asmuo, kuris prastai miegos naktimis, pradės skųstis sumažėjusia koncentracija, todėl atliekant tam tikrus darbus bus didesnė klaidų tikimybė. Taip pat nuolatinis naudojimasis išmaniomis technologijomis, kaip mobilus telefonas, kompiuteris bei kiti įrenginia, gali sutrikdyti miegą.
Norint išvengti rimtų sveikatos pasekmių, būtina atkreipti dėmesį į savo gyvenimo būdą. Svarbiausia stengtis, kuo labiau sumažinti nerimą, daugiau leisti sau ilsėtis, atsipalaiduoti nuo darbų ir skirti laiko sau. Geriausias poilsis yra ilgas bei kokybiškas miegas. Padėti atsipalaiduoti gali augaliniai preparatai, kurių sudėtyje yra levandos augalo eterinio aliejaus. Būtent šio augalo sudėtyje yra cheminių medžiagų, kurios pasižymi raminančiu poveikiu. Dažna tokių preparatų problema, aktyviai gyvenančiam asmeniui - nepatogus vartojimas. Lietuvoje neseniai tapo prieinamas nereceptinis augalinis vaistas skirtas lengvam nerimui malšinti ir miegui palengvinti - Lavandula angustifolia Miller (levandų) eterinio aliejaus minkštosios kapsulės. Jos yra vartojamos po vieną kapsulę vieną kartą per parą.
Dėl bet kokio vaistinio preparato vartojimo būtina pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.