Kokie dažniausi GPH simptomai?
Šlapinimosi sutrikimai, kylantys dėl padidėjusio prostatos spaudimo į šlaplę ir lygiųjų raumenų tonuso pakitimų, vystosi palaipsniui. Panašu, kad toks lėtas ligos vystymasis padaro meškos paslaugą pačiam pacientui – simptomai tai atsiranda, tai išnyksta, tai sustiprėja, tai susilpnėja, todėl dažnas vyras linkęs į juos numoti ranka ir vizitą pas gydytoją atidėti.
Vis dėlto pakitęs šlapinimasis yra pirmasis ženklas, kad daugiau laukti nebereikėtų. Į kokius pokyčius vertėtų atkreipti dėmesį? Dažniausiai varginančius simptomus pateikiame žemiau:
· Padažnėjęs poreikis šlapintis naktį;
· Padažnėjęs poreikis šlapintis dieną;
· Pakitusi šlapimo srovė – ji susilpnėjusi, vis nutrūkstanti, pakeičianti savo trajektoriją, kartais panaši į lašėjimą;
· Vėlesnė šlapinimosi pradžia;
· Poreikis stangintis – reikalingos pastangos norint pasišlapinti, pavyzdžiui, įtempiamo pilvo raumenys;
· Pojūtis, kad šlapimo pūslė neištuštinta, nors ką tik pasišlapinta;
· Nemalonūs pojūčiai šlapinantis;
· Pilvo apačios diskomfortas;
· Šlapimo nelaikymas ir kiti, iš to kylantys nemalonumai, pavyzdžiui, suprastėjęs miegas, psichologinės būsenos pablogėjimas, užsidarymas nuo socialinio gyvenimo.
Kokie pavojai kyla, jei GPH nepradedama gydyti laiku?
Negydoma liga, deja, nesustoja. Jos progresavimas vyksta nuolat ir prostata po truputį didėja. Ateina toks metas, kai priešinė liauka kasmet padidėja net po kelis procentus (žinoma, padidėjimą reikėtų vertinti individualiai). Negydant GPH kyla reikšminga šlapimo susilaikymo rizika – ši komplikacija gana rimta; ją pašalinti įmanoma tik gydymo įstaigoje ir tik su specialia įranga.
Ūminį šlapimo susilaikymą galima įtarti tuomet, kai esant net ir perpildytai šlapimo pūslei bei stanginantis, pasišlapinti niekaip nepavyksta. Lėtinis šlapimo susilaikymas būdingas ignoruojamai ligai ir ilgainiui gali pažeisti šlapimo sistemą. Ką jau kalbėti apie ligos poveikį vyro psichologinei sveikatai, miegui ir jo kasdieniniams planams...
Kaip nustatoma GPH?
Gydytojas pirmiausiai apklausia pacientą, gali paprašyti jo užpildyti tam tikrą klausimyną, į kurį būtina atsakyti kuo nuoširdžiau.
Labai svarbus ir digitalinis - rektalinis tyrimas, kurio metu gydytojas per tiesiąją žarną pirštais čiuopia prostatą ir nustato jos dydį, konsistenciją, gruoblėtumą, formą, galimus pakitimus ir taip toliau. Šis tyrimas nėra malonus ir daugelis jo bijo, tačiau jo reikšmė ligos diagnostikoje yra labai didelė.
Ligos kilmei nustatyti gali būti atliekami kraujo, šlapimo ir kiti tyrimai, pavyzdžiui, apžiūra ultragarsu ar audinių paėmimas histologiniams tyrimams (biopsija). Reikėtų suprasti, kad minėtieji šlapinimosi sutrikimai būdingi ne tik GPH, bet ir kitoms ligoms, pavyzdžiui, jų pasireiškimas galimas ir sergant šlapimo organų infekcijomis, vėžiniais susirgimais, neurologinėmis ligomis. Laikas itin svarbus kalbant apie onkologinius susirgimus.
Laiko patikrintas augalinis preparatas
Vis dėlto skubame nudžiuginti, kad susiėmus laiku, tikrai galima pasiekti puikių rezultatų ir ilgiau išvengti chirurginio gydymo būtinybės. Tinkamai gydant ligą galima ir vėl džiaugtis kokybišku gyvenimu, tad vyrams tikrai nereikėtų bijoti GPH diagnozės. Jei pats vyras nedrįsta kreiptis pagalbos į gydytoją ir gėdijasi, jį būtinai turėtų padrąsinti artimi žmonės.
Vienas iš pagalbos kelių – laiko patikrintų augalinių preparatų vartojimas, kurie skirti gerybinės prostatos hiperplazijos sukeliamų simptomų lengvinimui. Prostamol Uno vartojamas tik vieną kartą per parą – jis padeda grąžinti gyvenimo džiaugsmą. Dėl tinkamiausio ligos gydymo ir bet kokių vaistų vartojimo būtina pasitarti su savo gydytoju.
Parodykite savo artimiems vyrams, kad jie Jums brangūs!