• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar žinote kas labiausiai erzina apie sveikatą rašančius žmones? Tai skambios antraštės apie stebuklingus tam tikrų maisto produktų privalumus, ypač jei tai dalykas, kurį šaldytuve turėjo jūsų propromočiutė, dar tada kai šaldytuvai buvo vadinami ledo dėžėmis ir juos turėjo tik turtuoliai, rašoma goodhousekeeping.com.

Ar žinote kas labiausiai erzina apie sveikatą rašančius žmones? Tai skambios antraštės apie stebuklingus tam tikrų maisto produktų privalumus, ypač jei tai dalykas, kurį šaldytuve turėjo jūsų propromočiutė, dar tada kai šaldytuvai buvo vadinami ledo dėžėmis ir juos turėjo tik turtuoliai, rašoma goodhousekeeping.com.

REKLAMA

Žinoma, tai suprantama: visi norėtume atrasti paprastą, natūralų, nebrangų ir žiaukčioti neverčiantį ingredientą, kuris mums suteiks energijos, padės sulieknėti, švytėti ir vos vienu kąsneliu nuvyti šalin blogą nuotaiką.

Tačiau skaitant, pavyzdžiui, apie vandens su citrina naudą sveikatai, reikia nepamiršti, kad jei vanduo su citrina būtų toks puikus dalykas, straipsnyje pateikti šaltiniai būtų šis tas daugiau, nei socialiniai tinklai. Ypač jei kaip įrodymas pasitelkiama dėl genetikos ir taip nuostabi sveikatingai atrodančių įžymybių išvaizdas – pavyzdžiui, Gisele Bündchen, Lauren Conrad ir Miranda Kerr.

Bet paaiškėjo, kad būtent vandens su citrina atveju mokslas tikrai patvirtina mintį, kad šį gėrimą reikėtų vartoti kasdien. „Esu pirmasis žmogus, kuris griauna mitus apie stebuklingą maistą, jei kalbame apie sveiką mitybą, bet kad ir kokie erzinantys būtų mitai apie vandenį su citrina, jie turi pagrindo.“ – sako dietologė Lauren Slayton.

REKLAMA
REKLAMA

„Foodtrainers“ kompanijos Niujorke įkūrėja. – „Nemažą dalį savo laiko praleidžiu atkalbinėdama žmones nuo pusiau pavojingų maisto papildų vartojimo ir ragindama juos atsisakyti pusfabrikačių, nesveiko maisto. Todėl tikrai, palikime vandenį su citrina ramybėje.“

REKLAMA

Prieš paaiškindami, kodėl taip rekomenduojama gerti vandenį su citrina, apsibrėžkime, kas tai yra. Nekalbame apie vieną vienintelį vandenyje plūduriuojantį citrinos griežinėlį, skirtą tam, kad indas gražiau atrodytų.

„Kai kalbu apie vandens su citrina naudą, turiu omenyje pusės ar daugiau citrinos sultis, maišytas su vandeniu.“ – sako L. Slayton, kuri mėgsta citrinos ar laimo sultis išsispausti specialiu prietaisu. Ji taip pat pataria, kad geriausia naudoti ekologiškas citrinas. „Geriausiai veikia vanduo su citrina, o ne su pesticidais, ypač jei vandenyje plūduriuoti paliekate citrinos griežinėlius su žievelėmis.“

REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas svarbus dalykas – gerti vandenį su citrina yra sveika, bet reikia nepamiršti gerti ir pakankamai paprasto vandens. Taip pataria Amerikos odontologų asociacija, nes citrinose ir kituose citrusiniuose vaisiuose esančios rūgštys ilgainiui gali imti graužti dantų emalį.

Vandens su citrina nauda sveikatai.

Visų pirma, tai – vanduo. Anot JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro, beveik 44% moterų per dieną išgeria mažiau nei 4 stiklines vandens. Nors mūsų išgeriamo vandens kiekis priklauso nuo daugelio dalykų, pavyzdžiui, nuo to, ar lauke karšta, ar sportuojame, daugelis žmonių vis dėlto nuolat gyvena su skysčių trūkumu, ir dėl to jaučia svaigulį, išsiblaškymą ir galvos skausmą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras teigia, kad skysčių galima gauti tiek iš maisto, kuriame jų yra, tiek iš įvairių gėrimų, bet tokie necukringi gėrimai, kaip vanduo su citrina, yra labai geras pasirinkimas. „Labai geras įprotis yra tik pabudus ryte atsigerti vandens.“ – sako gyd. L. Slayton.

Padeda numalšinti norą valgyti saldumynus. Vanduo su citrina yra rūgštus, o citrinos žievelės – karčios. „Kartus maistas yra geras būdas kontroliuoti norą valgyti saldumynus.“ – sako L. Slayton. Tai rodo vienas su vaisinėmis muselėmis atliktas tyrimas, bet tokį būdą galima išbandyti ir žmonėms.

REKLAMA

Jame yra sveikatingų medžiagų. Tokios medžiagos – tai antioksidantai ir flavonoidai, kurie gali nuo kenksmingos poveikio apsaugoti ląsteles ir mažinti uždegimines reakcijas.

„Daugelis šių junginių yra žievelėje, todėl į vandenį su citrina patariama įdėti ir jos.“ – sako gyd. L. Slayton. Ypač vitaminas C yra labai galingas antioksidantas, ir nors pusės citrinos sultyse jo nėra labai daug, tai vis dėlto prisideda prie jūsų kasdien suvartojamo vitamino C kiekio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų