• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Legendinis režisierius Davidas Lynchas mirė sausio 16 dieną sulaukęs 78-erių. Paaiškėjo jo mirties priežastis – jo gyvybę nusinešė sunki plaučių liga. Jam sustojo širdis dėl lėtinės obstrukcijos plaučių ligos.

Legendinis režisierius Davidas Lynchas mirė sausio 16 dieną sulaukęs 78-erių. Paaiškėjo jo mirties priežastis – jo gyvybę nusinešė sunki plaučių liga. Jam sustojo širdis dėl lėtinės obstrukcijos plaučių ligos.

REKLAMA

Apie tai paskelbė TMZ, jiems pavyko gauti D. Lyncho mirties liudijimą iš Los Andželo apygardos visuomenės sveikatos departamento.

Garsų režisierių pražudė lėtinė plaučių obstrukcinė liga

Dehidratacija taip pat buvo įvardyta kaip svarbi D. Lyncho mirties priežastis. Vis tik pagrindinė priežastis – širdies sustojimas dėl lėtinės obstrukcinės plaučių ligos. Laikraštis „The Post“ kreipėsi į D. Lyncho atstovą dėl komentarų.

Apie skaudžią netektį D. Lyncho šeima paskelbė socialiniuose tinkluose praėjusį mėnesį.

„Su giliu liūdesiu mes, jo šeima, pranešame apie menininko Davido Lyncho mirtį. Šiuo metu būtume dėkingi už privatumą.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar, kai jo nebėra su mumis, pasaulyje atsivėrė didelė skylė. Tačiau kaip jis pasakytų: „Žiūrėkite į spurgą, o ne į jos skylę“, – rašė šeima „Facebook“.

REKLAMA

Savaitę prieš D. Lyncho mirtį buvo pranešta, kad dėl pražūtingų gaisrų jis evakuotas iš savo namų Los Andžele, esančių netoli Laurel Canyon bulvaro. Jo prodiuserė Sabrina Sutherland tąkart patvirtino, kad jis yra saugus, rašo nypost.com.

2020 m. mirusiam režisieriui, kuris geriausiai žinomas kaip „Tvin Pykso“ bendraautoris ir tokių filmų kaip „Kopa“, „Mėlynas aksomas“, „Malholando kelias“ režisierius, buvo diagnozuota emfizema – lėtinė obstrukcinė plaučių liga.

REKLAMA
REKLAMA

2024 m. lapkritį Lynchas sakė žurnalui „People“, kad jam reikia papildomo deguonies, kad galėtų ką nors daryti.

„Ką pasėsi, tą ir pjausi, – sakė D. Lynchas. – Mes tiesiog žaidžiame su ugnimi. Ji gali jums įkąsti. Aš surizikavau ir man įkando.“

Pastebėkite simptomus laiku

Lėtinė obstrukcinė plaučių liga yra užsitęsusi plaučių liga, kurią sukelia plaučių pažeidimas, rašo mayoclinic.org.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl pažeidimo kvėpavimo takuose atsiranda patinimas ir dirginimas, paprasčiau – uždegimas, kuris riboja oro srautą į plaučius ir iš jų. Šis apribojimas vadinamas obstrukcija.

Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos simptomai dažnai pasireiškia tik tada, kai plaučiai būna labai pažeisti. Laikui bėgant simptomai įprastai stiprėja, ypač jei rūkoma ar patiriamas kitas dirginimą sukeliantis poveikis.

REKLAMA

Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos simptomai gali būti šie:

  • Apsunkęs kvėpavimas, ypač fizinės veiklos metu;
  • Švokštimas arba švilpimas kvėpuojant;
  • Užsitęsęs kosulys, kurio metu gali išsiskirti daug gleivių. Gleivės gali būti skaidrios, baltos, gelsvos arba žalsvos;
  • Spaudimas ar sunkumas krūtinėje;
  • Energijos trūkumas arba didelis nuovargis;
  • Dažni plaučių uždegimai;
  • Svorio kritimas be priežasties, tai gali atsitikti prastėjant būklei;
  • Kulkšnių, pėdų ar kojų patinimas.

Tikėtina, kad šia plaučių liga sergantiems žmonėms simptomai gali staiga paūmėti. Paūmėjimai gali trukti nuo kelių dienų iki savaičių. Juos gali sukelti tokie dirgikliai kaip kvapai, šaltas oras, oro tarša, peršalimas ar infekcijos.

Kreipkitės į gydytoją, jei gydant simptomus jie nepalengvėja arba būklė tik blogėja. Taip pat nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote infekcijos simptomus, pavyzdžiui, karščiavimą ar atkosėjamų gleivių pakitimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų