• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bene garsiausio šalies veterinaro Pauliaus Morkūno namuose jau jaučiama kalėdinė dvasia – tiek šeimos narius, tiek namuose gyvenančius augintinius džiugina gyva žaliaskarė. „TV pagalbos“ žvaigždė naujienų portalui papasakojo įsimintiniausią vaikystės prisiminimą, daugelį metų namuose gyvuojančią tradiciją ir kuo labiausiai jį stebina vaikai.

27

Bene garsiausio šalies veterinaro Pauliaus Morkūno namuose jau jaučiama kalėdinė dvasia – tiek šeimos narius, tiek namuose gyvenančius augintinius džiugina gyva žaliaskarė. „TV pagalbos“ žvaigždė naujienų portalui papasakojo įsimintiniausią vaikystės prisiminimą, daugelį metų namuose gyvuojančią tradiciją ir kuo labiausiai jį stebina vaikai.

REKLAMA

Paulius pasakoja, kad tikriausiai vaikystėje Kalėdos ir Kūčios yra įspūdingiausios šventės, kurių lauki visus metus, nes tada ateina Kalėdų senelis.

„Na žinote, vaikui Kalėdos – dovanos, dovanos ir sniegas. Mano vaikai sakė, kad šiemet bus pačios blogiausios Kalėdos. Aš važiuodamas net nustebau, kas ką čia prigalvojo. O jie sako: „Sniego nežada ir nebus“. Vaikams čia baisu. Šiandien mes diskutavome apie klimato atšilimą, tai jiems čia pats baisiausias dalykas“, – pasakoja „TV pagalbos“ veterinaras.

Paženklintos Kūčios

Tačiau šį vaikų pasakymą jis puikiai gali suprasti, nes ir vienas iš ryškiausių Paulius prisiminimų apie Kalėdas yra sniego gausa ir čiuožinėjimas nuo kalno su rogutėmis.

REKLAMA
REKLAMA

„Prie tėvų namų yra toks didelis kalnas, tai mes ten visada važiuodavome. Prie stalo gi nesėdėsi visą dieną. Kas ant slidžių, kas ant rogių, kas ant celofano gabalo, nes rogių neturėjo. Ant kalno visi sulėkdavo ir per Kalėdas būdavo gal 100 žmonių. Tikrai įspūdinga būdavo. O dabar kai važiuojame, net kai sniego būdavo – ant kalno nei vieno vaiko, viskas apžėlė ir apaugo“, – liūdnai priduria jis.

REKLAMA

Paulius pasakoja, kad iki šiol stengiasi puoselėti tas tradicijas, kurių išmoko iš savo tėvų. Ant Kūčių stalo mamos namuose visuomet padedama tuščia lėkštė skirta mirusiems giminaičiams. Maždaug prieš 15 metų Kūčių dieną mirė ir vienas iš Pauliaus senelių, tad, jo teigimu, šio papročio tiesiog negalima pamiršti.

Kalėdų senelis vis dar laukiamas

 „Prie bendro stalo susirenka visa šeima: mama, tėtis, brolis, ačiū Dievui, kad visus dar turiu ir mes galime kartu džiaugtis šventėmis. Tik močiučių ir senelių jau nebėra.

REKLAMA
REKLAMA

Kadangi esame vis tiek ir aš, ir žmona, tai per Kūčias keliaujame net per kelias vietas. Nuvažiuojame pas žmonos tėvus – ten pabūname. Tada nuvažiuojame pas mano tėvelius. O per Kalėdas abi šeimos dar sueina prie bendro stalo“, – pasakoja jis ir priduria, kad kartais per Kalėdas jų namuose susirenka švęsti ir 20 žmonių.

Visas gausus svečių būrys nepamiršta ir dovanų vienas kitam. Paulius stebisi, kad nors jo sūnums jau 10 metų, tačiau jie vis dar tiki Kalėdų seneliu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikriausiai, tai jau paskutinės tokios Kalėdos. Pirmąją Kalėdų dieną mus aplanko Kalėdų senelis ir atneša didesnę dovanėlę, o antrą Kalėdų dieną tokį mažą niekniekį palieka“, – šypsosi jis.

Laikosi tradicijų

Pauliaus, kaip ir jo tėvų namuose, kalėdinė žaliaskarė papuošiama likus dviem savaitėm iki Kalėdų.

„Kiti laikosi tradicijų, kad reikia puošti eglutę Kūčių vakarą ar išvakarėse, bet mes puošiame ankščiau, nes norime pasidžiaugti tuo šventiniu laikotarpi. Kai ateina kalėdinis laikotarpis, jis labai greitai prabėga: būna kelios dienos ir viskas – jau reikia ir nupuošti“, – įsitikinęs jis.

REKLAMA

Eglutę jų namuose puošia visi – prisijungia net šuo ir katės. Tiesa, su katėmis puošimais tampa sudėtingesnis – užkabinus vieną žaisliuką, jos kaip mat numeta kitą. Veterinaras juokiasi, kad anksčiau tekdavo puošti vos pusę eglės, tačiau dabar, jau pavyksta pilnai papuošti eglę.

„Pas mus yra tokia tradicija, kad ir eglutės važiuojame pirkti visi kartu. Tikrai nėra taip, kad tėtis vienas nuvažiuoja, nuperka, parsiveža ir dar papuošia vienas. Tradiciškai visi važiuojame į medelyną nusipirkti eglutės, parsivežame ją namo ir einame iškart puošti“, – pasakoja Paulius.

REKLAMA

Nors tradicija išlieka ta pati, tačiau šeima stengiasi, kad kasmet eglė atrodytų vis kitaip – pakeičiami papuošimai, lemputės, tačiau eglutės vieta išlieka ta pati.

„Smagu, kad metai bėga, bet tradicijos nesikeičia, nes jos yra vienas iš svarbiausių dalykų. Turi Kalėdas ir Kūčias susikurti pats ir nelaukti, kol kažkas ją sukurs“, – įsitikinęs jis.

Darbai nelaukia

Garsiausias šalies veterinaras pasakoja, kad darbo išvengti ir per šventes nepavyksta. Mat šventiniu laikotarpiu užsidaro daugybė priemiesčių, rajonų klinikų, tad toms kelioms, kurios pasiryžta veikti – užplūsta darbai.

„Kiekvienais metais tenka dirbti per šventes. Pernai irgi pradirbau visas Kalėdas. Šventiniu laikotarpiu lieka tik kelios dirbančios klinikos visoje Lietuvoje, o gyvūnų ir peršertų, ir su nelaimėmis labai padaugėja. Teko ir man pačiam ne per vienas šventes dirbti, tad dabar stengiamės keistis ir dar metų pradžioje klinikoje traukiame burtus, kas dirbs per Kalėdas“, – šypteli jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų