Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ direktorė Rasa Dičpetrienė, komentuodama incidetą, „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ sakė, kad esą pirmiausia reikia „gelbėti“ tėvus nuo netinkamo supratimo apie vaikų auklėjimą:
„Mums dar reikia mokytis ir mokytis, kad pasiektume Skandinavijos lygį, tų šalių vaiko apsaugos sistemų veiklos lygį. Tyrimai rodo, kad vaikai Lietuvoje yra vieni nelaimingiausių Europoje. Tuo metu Skandinavijoje – vieni laimingiausių. Beje, Norvegijoje nėra kūdikių namų. Lietuvoje tokių namų – penki. Tai tarsi fabrikas, iš kurio vėliau vaikai toliau keliauja tiesiai į globos namus. Dar vienas aspektas – mūsų atlikti tyrimai rodo, kad apie 50 procentų tėvų Lietuvoje vis dar naudojam fizines bausmes, kaip auklėjimo priemonę. Manau, kad tai viena pagrindinių priežasčių, kodėl Norvegijoje lietuviai tėvai susiduria su tokiomis didžiulėmis problemomis. Šioje šalyje fizinės bausmės uždraustos jau prieš 60 metų.
Pašnekove teigė puikiai žinanti, kaip Norvegijoje veikia vaiko apsaugos sistema, kaip dirbama, jeigu yra signalų, kad šeimoje su vaiku elgiamasi netinkamai, kad jis yra mušamas:
„Vaikų paėmimas iš tokių šeimų tikrai yra pamatuotas. Ir labai ilgas procesas. Beje, kalbamasi ne tik su tėvais,bet ir vaikais, norint išsiaiškinti, kaip vaikas jaučiasi toje šeimoje. Tai ypač svarbu, kalbant apie vaiko seksualinio išnaudojimo atvejus. Lietuvoje dar vyrauja nuomonė, kad vaikas gali meluoti, jis dar mažas,juo pasitikėti negalima. Norvegijoje vaikas paimamas iš šeimos tik tada, kai nėra jokios vilties,kad vaiko gyvenimo sąlygos pasikeis arba kuomet jo gyvybei gresia pavojus. Lietuvoje gyvena daugiau kaip 21 tūkstantis vaikų, kurie gyvena socialinės rizikos. Norvegijoje tokių vaikų yra daugiau, kaip 50 tūkstančių. Bet jų gyvenimo sąlygos visiškai skirtingos. Norvegijoje puikiai veikia globėjų šeimos sistema. Esant būtinybei Norvegijoje per 24 valandas randama laikina šeima, kuri pasiima globoti vaiką, netgi kūdikį“, - kalbėjo R. Dičpetrienė.
Priminsime, kad praėjusį pirmadienį Norvegijoje dingęs ir Švedijoje surastas septynerių metų Gabrielius šiuo metu prižiūrimas Švedijos vaikų teisių apsaugos tarnybos. Pagal dvišalę Lietuvos sutartį su Švedija vaikas turėtų būti perduotas Lietuvai.
Norvegijos policijos duomenimis, vaikas dingo per susitikimą su motina Moldės mieste. Ji buvo apklausta dėl vaiko pagrobimo, moteriai pareikšti įtarimai melavus pareigūnams.