Vitaminas D
Vitaminas D – nepaprastai svarbus palaikant imuninės sistemos formą gripo ir šaltojo sezono metu. Vitaminas D reguliuoja energijos lygį, palaiko širdies ritmą ir tvirtą kaulų sandarą. Skirtingai negu kiti vitaminai, vitaminas D organizme gaminamas tik tada, kai kūnas veikiamas tiesioginių saulės spindulių, todėl jo trūkumas itin pradedamas jausti šaltuoju sezonu.
Vitamino D galima gauti iš tam tikrų maisto produktų – sviesto, kiaušinio trynio, pieno, daigintų sėklų, tačiau tai sudarys tik apie 10 procentų reikiamos dozės. Tyrimai rodo, kad geriausia vartoti vitaminą D3, kuris yra artimiausia ir natūraliausia vitamino D forma.
Vitaminas C ir riboflaminas
Šie du vitaminai mažina odos ir lūpų sausumą, gerina odos elastingumą, dėl ko oda tampa stipresne ir storesne. Kadangi vitaminas C yra netirpus vandenyje, o organizmas jo nekaupia, jį pasisavinti galime tik įtraukdami produktus, kuriuose gausu vitamino C arba vartoti papildus.
Vitaminas C vaidina svarbų vaidmenį atliekant daugelį organizmo funkcijų – kolageno, L – karnitino ir neurotransmiterių gamybą. Tai padeda metabolizuoti baltymus, o dėl antioksidantinio poveikio, vitaminas C mažina vėžio riziką.
Geležis
Geležis – svarbus vitaminas stipriam imunitetui, raumenų ir nervų sistemos veiklai. Geležies trūkumas atsiranda dėl netinkamos mitybos, taip pat dažnai geležies trūksta vegetarams arba veganams.
Priežasčių, dėl ko organizmas praranda geležies, gali būti įvairių: įtakos gali turėti žarnyno susirgimai, moterys per vieną menstruacijų ciklą praranda ypač daug – apie 30 miligramų geležies. Šio vitamino trūkumas pasireiškia greitu nuovargiu, galvos skausmu, susilpnėjusiu imunitetu, širdies permušimu, sumažėjusiu darbingumu ir gebėjimu mokytis.
Vitaminas A
Šis vitaminas padeda ne tik atstatyti audinius, bet taip pat padeda jiems augti, stiprina imuninę sistemą bei palaiko gerą regėjimą. Vitamino A trūkumas pasireiškia lūžinėjančiais nagais, nuovargiu, odos pakitimais: papilkėjusi, spuoguota, išblyškusi oda gali pranašauti apie vitamino A trūkumą.