• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Augindami žydinčius augalus, visada tikimės, kad galėsime džiaugtis įstabiais žiedais. Tačiau kartais nutinka taip, kad gėlė nepražįsta ar žydi trumpai ir blankiai. Ne išimtis ir hortenzijos. Iš tiesų jų žiedai yra įspūdingi: dideli, gražių spalvų. Tačiau ne visada pavyksta jais pasigrožėti.

Augindami žydinčius augalus, visada tikimės, kad galėsime džiaugtis įstabiais žiedais. Tačiau kartais nutinka taip, kad gėlė nepražįsta ar žydi trumpai ir blankiai. Ne išimtis ir hortenzijos. Iš tiesų jų žiedai yra įspūdingi: dideli, gražių spalvų. Tačiau ne visada pavyksta jais pasigrožėti.

REKLAMA

Šiame straipsnyje ir aptarsime priežastis, kodėl nežydi hortenzijos bei patarsime, kaip tai ištaisyti.

Priežastys, kodėl nežydi hortenzijos

Jeigu jūsų auginamos hortenzijos nepražįsta numatytu laiku arba pastebite, jog aplinkinių auginamos jau seniai sužydėję, greičiausiai jus apima nerimas. Priežasčių, kodėl nežydi hortenzijos gali būti ne viena. Tačiau gera žinia ta, kad jeigu pats hortenzijos krūmas atrodo sveikai, greičiausiai viskas yra lengvai pataisoma.

Netinkamai parinktas genėjimo laikas

Genėjimas netinkamu metu yra viena dažniausių priežasčių, kodėl nežydi hortenzijos. Todėl žinojimas, koks laikas tinkamas genėti kurią hortenzijų rūšį smarkiai prisideda prie gražių žiedų.

REKLAMA
REKLAMA
  • Didžialapės ir ąžuolalapės hortenzijos žiedus krauna ant antramečių ūglių. Todėl genint labai svarbu juos palikti. Antraip, žiedų tikrai neišvysite. Šių rūšių hortenzijos genimos tik peržydėję: nukerpami nužydėję žiedynai.
  • Šluotelinės ir šviesiosios hortenzijos žiedus krauna ant pirmamečių ūglių. Todėl pavasarinis ankstyvas genėjimas joms ne tik galimas, tačiau ir būtinas. Prieš pat vegetacijos pradžią šios rūšies krūmai yra nupjaunami beveik iki žemės. Tuomet pavasarį akį džiugina dideliais ir įspūdingais žiedais. Per mažai nugenėtos krauna mažesnius ir mažiau žiedų.

Nušalimas žiemą

Jeigu žiema pasitaikė labai šalta, gali būti, kad didžialapių ar ąžuolalapių hortenzijų žiedpumpuriai nušalo. Nušalimo išvengti padeda paruošimas žiemai: rudenį hortenzijos turi būti labai gerai ir giliai palaistomos. Taip pat, ypač augančias atviroje vietoje, galima žiemai pridengti.

REKLAMA

Taip pat hortenzijų žiedpumpurius gali pažeisti vėlyvos šalnos. Todėl pranešant šalnas, kai augalas jau nubudęs ir vegetacija prasidėjusi, patariama jas nakčiai pridengti, kad nenušaltų.

Per mažai saulės šviesos

Hortenzija mėgsta saulėtą arba dalinai pavėsingą vietą. Per dieną jai reikia maždaug 4–6 valandų saulės spindulių. Trūkstant saulės šviesos, hortenzijos gali žydėti prasčiau arba nežydėti visiškai.

Per mažas maistinių medžiagų kiekis

Maistinių medžiagų trūkumas taip pat gali lemti lėtesnį hortenzijų augimą ar prastą žydėjimą / nežydėjimą. Jas būtina aprūpinti azotu, siera ir magniu. Geriausia rinktis specialiai hortenzijoms skirtas trąšas ir tręšti pagal nurodymus ant pakuotės.

REKLAMA
REKLAMA

Per daug azoto trąšų

Vis dėlto per didelis azoto trąšų kiekis taip pat gali stabdyti hortenzijų žydėjimo procesą. Azotas skatina augalą auginti lapus, tačiau ne žiedus. Todėl pertręštos azotu hortenzijos bus labai vešlios, turės stiprią lapiją, tačiau gali nesukrauti nei vieno žiedo.

Netinkamas laistymas

Hortenzija mėgsta vidutiniškai drėgną žemę. Tad čia labai svarbu išlaikyti balansą: jai pavojingas ir perlaistymas, ir nepakankamas laistymas. Ypač svarbu gausiau hortenzijas laistyti birželio–rugpjūčio mėnesiais, kai sausrų pavojus didžiausias. Be to, vandens daugiau reikia ir itin saulėtomis bei karštomis dienomis. Tuo tarpu lietingais periodais laistymą reikėtų apriboti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Netinkamas dirvožemio rūgštingumas

Daugumai hortenzijų tinkamesnis kiek rūgštesnis dirvožemis. Ypač tai pasakytina apie mėlyna spalva žydinčias veisles. Todėl netinkamai parinktas dirvos pH gali tapti tiek nežydėjimo, tiek žydėjimo ne norima spalva priežastimi.

Idealus dirvožemio pH hortenzijai yra 5,6–6,2.

Skersvėjai

Hortenzijos nepakenčia skersvėjų, todėl joms netinka atvira, nuo skersvėjų neapsaugota vieta. Tokioje vietoje jos ne tik prasčiau žydės, tačiau ir silpnai augs.

REKLAMA

Hortenzijos amžius

Reikia žinoti, kad labai jaunos ir labai senos hortenzijos nežydi labai gausiai.

Taip pat, pvz., didžialapė hortenzija, priskiriama prie nenuspėjamų dėl žydėjimo hortenzijų rūšių. atrodytų visos sąlygos žydėjimui tinkamos, tačiau vienais metais žydi itin gausiai ir dideliais žiedais. O kitais – sukrauna vos kelis smulkius žiedelius.

Persodinimas

Taip pat nepamirškime, kad persodintas augalas patiria didelį stresą, todėl kurį laiką gali nekrauti žiedų. Paprastai laikoma, kad persodinimo stresas nurimsta per dvejus metus, tad turėkime kantrybės.

Ir, svarbiausia, tai, jog hortenzija nežydi, nebūtina reiškia, kad ji serga. Greičiausiai augalas visiškai sveikas, tik paveiktas netinkamų aplinkos veiksnių, kuriuos pašalinus galėsite džiaugtis nuostabiais žiedais.

Šaltinis: derlingas.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų