Nužingsniavus kiek daugiau nei septynis kilometrus, lengvai ir pigiai galima ir gyvenimą pasiilginti, ir svorio numesti, ir užsigrūdinti.
Nors lietingą popietę biure besidarbuojantiems vilniečiams tikrai ne pasivaikščiojimai galvoje, sveikatos specialistai nežinantiems primena – per dieną rekomenduojama nueiti bent po 10 tūkstančių žingsnių, t. y. apie 7,5 kilometro. Vieniems tai iššūkis, kitiems – malonumas.
Anot vaikščiojimo entuziastų, tai yra paprasčiausias ir efektyviausias sveikatos stiprinimo būdas. Vaikščiojimas ne tik padeda atsikratyti papildomų kilogramų, bet ir gelbsti kovojantiems su depresija. Be to, spartus kasdienis ėjimas, trunkantis bent 25 minutes, garantuoja papildomus 3–7 gyvenimo metus.
„30 procentų sumažėja rizika gauti infarktą, susirgti bendrai ligomis. Ir, kaip minėjau, visų kitų organų veikla pagerėja. Ir mąstymas tampa blaivesnis, švaresnis“, – sako Sveikatos mokyklos direktorius Zenonas Javtokas.
Nemažai laiko prie kompiuterio praleidžiančiam Tadui įprotį daugiau vaikščioti padėjo suformuoti žingsniamatis.
Tačiau sveikatos specialistai tikina, kad norint pasiekti rezultatą reikia žinoti, kaip vaikščioti. Nepakanka tik lėtai biure iš kampo į kampą ar prekybos centre pažingsniuoti, kad taptum ir fiziškai sveikesnis, ir užsigrūdinęs bei ligoms atsparesnis.
„Kaip į traukinį vėluojant reikia eiti. Mostas, kvėpavimas, už nugaros suvestos mentys, pakelti pečiai, įtrauktas pilvas, pakelta galva ir pirmyn. Žmogui, kuris labai užsiėmęs ir labai taupo kiekvieną savo minutę, tai programa minimum yra du kartus per savaitę 35 minutės“, – tikino kineziterapeutė Zita Norkienė.
Norintiems dar geresnių rezultatų rekomenduojama griebtis pagalbininkių – šiaurietiško ėjimo lazdų. Mat ėjimas su lazdomis net 40-čia procentų efektyvesnis už įprastą žingsniavimą, mažiau kenkia kelių sąnariams ir pajungia daugiau raumenų grupių.
Sveikatos specialistai net ir tokiu darganotu metų laiku ragina žmones išlikti fiziškai aktyvius, o ne šiltai susirangius laukti žiemos.
O galbūt ėjimo infekcija net paskatins jus ryžtis kelionei aplink pasaulį. Mat jei kasdien pavyktų nužingsniuoti po 10 tūkstančių žingsnių, kaip rekomenduojama, pasaulis po kojomis būtų per penkiolika metų. Būtent tai, tik gerokai greičiau, padarė kanadietis Jeanas Beliveau. Jis visą pasaulį pėsčiomis apkeliavo per 11 metų. Taip jis įveikė daugiau nei 75 tūkstančius kilometrų, aplankė 6 žemynus, apkeliavo 64 šalis ir sunešiojo net 54 poras batų.
Plačiau apie tai TV3 reportaže