Mitas: Tinkamai suderinus mitybą, nereikia sportuoti. Mityba nestandina raumenų, netreniruoja širdies-kraujagyslių ir kvėpavimo sistemų bei neugdo judėjimo įgūdžių. Ji tik padeda aprūpinti kūną energija ir sureguliuoti kalorijų kiekį. Efektyvu yra derinti racionalią mitybą su sportu.
Mitas: „Populiariosios“ dietos padeda ilgam atsikratyti antsvorio. Populiarios dietos yra laikino pobūdžio ir dažniausiai yra trumpalaikės, kaip ir rezultatai, pasiekti jų pagalba. Toks terminas šiuo atveju prieštarauja pats sau. Jeigu dieta reiškia „gyvenimo būdą“, tai jis turėtų būti pastovus ir bent jau ilgalaikis, besikeičiantis priklausomai nuo gyvenimo ritmo ir jo pobūdžio.
Mitas: Kai kurie žmonės negali sulieknėti dėl genetikos. Taip, dėl genetinių ypatumų, pavyzdžiui, dėl hormoninių sutrikimų, taip yra. Bet tai nereiškia, kad tai neįmanoma visiškai, tiesiog rezultatai bus kuklesni ir pastangų tai kainuos žymiai daugiau.
Mitas: Svorį galima sumažinti treniruojantis vos kelias minutes per dieną arba kartą per savaitę pasitreniruojant sporto salėje. Tai neįmanoma tam skiriant tiek mažai laiko. Kelias minutes trunka tik apšilimas. Po to seka pagrindinė dalis, atvėsimas, tempimo pratimai. Ir tai užima daugiau laiko nei kelios minutės. Be to, reikalingas pastovumas tam, kad išlaikyti greitesnę medžiagų apykaitą. Reikėtų nors 3 kartų per savaitę, ypač tik pradėjus mažinti kūno apimtis ir reguliuoti svorį.
Mitas: Angliavandenių neturinti mitybos programa padeda sulieknėti. Padeda, bet laikinai, nes žmogui angliavandeniai reikalingi. Jie yra vienas pagrindinių lengvai gaunamos energijos šaltinių. Žmogui reikalingi visi komponentai, kurie yra gamtoje – angliavandeniai, baltymai, riebalai ir vitaminai su mineralais. Negalima kažko išbraukti ir atsisakyti, tai pakenktų sveikatai.
Mitas: Valgant po 18 valandos auga svoris. Yra rekomenduojama nustoti valgyti bent 2-3 valandas iki miego, kad būtų suvirškintas maistas. 18 valandos taisyklė bus neefektyvi einantiems miegoti anksti, pavyzdžiui, 19 val., ir netinkama tiems, kurie eina miegoti labai vėlai, pavyzdžiui, 24 val. Šiaip viskas labiau priklauso nuo to, ne kada valgai, o ką ir kiek valgai.
Mitas: Žoliniai svorio metimo preparatai yra efektyvūs ir nekenksmingi sveikatai. Visi preparatai veikia laikinai, be to, dozė turi būti tinkama. Jei kalbėti apie saugumą, tai, pavyzdžiui, kad ir augalas Guarana (joje yra kofeino), gali pakenkti sveikatai ir yra nerekomenduojama žmonės, turintiems aukštą kraujospūdį. O ji dedama į daugelį papildų, skirtų riebalų deginimui. Todėl tokius papildus reikėtų rinktis pasitarus su specialistu ir atsargiai, atsižvelgiant į asmeninius žmogaus ypatumus.
Mitas: Per mėnesį įmanoma numesti 20 kg. Įmanoma, bet tai būtų žalinga žmogaus sveikatai. Įprastai rekomenduojama lieknėti netenkant po 0,5-1 kg per savaitę, t. y., iki 4 kg per mėnesį. Bet tai priklauso ir nuo to, kiek kilogramų planuojama netekti ir kieno sąskaita. Daugiau svorio turintys žmonės gali saugiai netekti ir daugiau kilogramų, bet reikia stebėti, kad apimtims mažėjant spėtų trauktis oda. Kuo žmogus mažina svorį lėčiau, tuo didesnė tikimybė jį išlaikyti stabilų ateityje. Ir į tai reikėtų atsižvelgti.
Mitas: Neriebūs ar mažai riebalų turintys produktai yra nekaloringi. Visiška netiesa. Tokie produktai gali turėti savyje didelį procentą angliavandenių. Ir jei tie angliavandeniai bus paprasti, o ne sudėtiniai, tai jie organizme gali lengvai pavirsti į riebalus. Taip pat ir perkraus kasą. Ir kalorijų juose bus pakankamai daug. Pavyzdžiui, jeigu 100 g produkto yra 70 procentų angliavandenių, o riebalų tik 3 procentai, tai bendroje sumoje jau išeina 307 kalorijos. O tai bus panašus kiekis, kaip 100 g 30 procentų riebumo grietinės, kurioje riebalų net 10 kartų daugiau.
Mitas: Daug baltymų ir mažai angliavandenių turinčios dietos yra sveikas būdas liesėti. Viskas, ko yra per daug, yra žalinga. Maisto turi būti tiek, kiek žmogui reikia. O tai priklauso nuo daugelio faktorių – gyvenimo būdo, kūno tipo, klimatinės zonos ir t. t. Per didelis kiekis baltymų užrūgština organizmą, o tai jam kenkia. Juk būtent padidėjusi rūgštinė terpė yra būdinga sportininkams tuo metu, kai jų darbingumas pradeda kristi. Taip pat ir onkologiniams ligoniams. Visko žmogus turi gauti tiek, kiek jam reikia, tuomet ir svoris bus optimalus.