Anot gydytojų, mitybos specialistų, Lietuvoje kol kas dar labai nedidelė dalis žmonių vadovaujasi sveikos mitybos principais, dauguma rinkdamiesi maisto produktus pirmenybę teikia jų kainai, skoniui, atsižvelgia į šeimos narių poreikius.
Analizuojant tokius žmonių pasirinkimo motyvus, peršasi išvada, kad didžioji Lietuvos gyventojų dalis net nekelia klausimo, ar jų mityba yra visavertė, taip pat – kuo reikėtų ją papildyti. Dauguma Vakarų Europos valstybių gyventojų jau seniai suvokia, kad vien su maistu gaunamų maisto medžiagų dažnai nepakanka, todėl maždaug 60 procentų europiečių kasdien vartoja maisto papildus ir tokiu būdu kompensuoja būtinųjų vitaminų ir mineralinių medžiagų trūkumą. Jungtinėse Amerikos valstijose šis skaičius dar didesnis, ten maisto papildus kasdien vartoja apie 80 procentų gyventojų.
Šių metų kovą bendrovės „RAIT“ atliktame tyrime Lietuvos gyventojų buvo klausiama, kiek, jų nuomone, yra veiksmingi vitaminai ir maisto papildai. 47 apklaustųjų tvirtino, kad vitaminai ir maisto papildai yra greičiau veiksmingi, 21 procentas teigė, jog greičiau neveiksmingi. Kad vitaminai ir maisto papildai yra labai veiksmingi, nurodė 8 procentai Lietuvos gyventojų. Visiškai neveiksmingais šiuos preparatus laiko vos 9 procentai tyrime dalyvavusių asmenų. 15 procentų pasisakė šiuo klausimu neturintys nuomonės. Atliekant tyrimą buvo apklausta 1014 Lietuvos gyventojų, kurių amžius siekė nuo 15 iki 74 metų.
Anot mitybos specialistų, įvairių medžiagų, kurių su maistu negauname ar gauname per mažai, stygių galima kompensuoti tinkamai pasirinktais maisto papildais ir vitaminais. Norint, kad maisto papildas, užuot padėjęs nepadarytų žalos, svarbu atminti kelis svarbius dalykus: preparatas turėtų būti perkamas vaistinėje, o ne iš asmenų, platinančių papildus ar juo labiau – turguje, jo sudėtyje esančių medžiagų kiekis turėtų būti kuo artimesnis rekomenduojamai paros normai.
Moksliniais tyrimais įrodyta, jog teisingai pasirinkti vitaminai ir maisto papildai atkuria organizmo energijos atsargas, stiprina organizmo imunitetą bei didina jo atsparumą ligoms, padeda įveikti stresą, išvengti žalingų aplinkos veiksnių poveikio, padeda organizmui kovoti su laisvaisiais radikalais, lėtina senėjimą – kitaip tariant gerina gyvenimo kokybę.