Kaip sau padėti ir atsikratyti celiulito naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja kvalifikuota masažuotoja ir masažuotojų mentorė Karina Mikailova.
„Dauguma žmonių pradeda rūpintis celiulitu kovo mėnesį, kai artėja vasaros sezonas, tačiau aš visada rekomenduoju šia problema užsiimti visus metus. Jei tuo užsiimsite tik sezoniškai, vėliau reikės daugiau laiko, pastangų ir pinigų“, – pasakoja K. Mikailova.
Pasak masažuotojos, reikia žvelgti į savęs priežiūrą kaip į nuolatinį procesą, o ne laikiną pasiruošimą vasarai. Subalansuota mityba, kurioje būtų mažiau cukraus, yra vienas iš svarbiausių žingsnių.
„Cukrus dažnai yra viena iš celiulito atsiradimo priežasčių. Kartu svarbu judėti, naudoti kūno šveitiklius, įvyniojimus ir specialius kremus“, – priduria specialistė.
Celiulito stadijos
Celiulitas turi kelias stadijas. Pirmojoje stadijoje dažniausiai matomi tik nedideli odos nelygumai, kuriuos galima lengvai pašalinti. Pasak masažuotojos, dauguma klienčių ateina būtent tada, kai mato pirmus odos pokyčius, ir tai lengviausia stadija, nes tai dažnai yra tik susikaupę skysčiai. Juos galima nudrenuoti ir rezultatai pastebimi labai greitai.
Tačiau, jei celiulitas yra trečiojoje ar ketvirtojoje stadijoje, kai jaučiasi sukietėjimai po oda, reikalingas ilgesnis ir nuoseklesnis darbas.
„Žmonės dažnai praranda viltį, kai mato pažengusį celiulitą, bet nereikia manyti, kad nieko negalima padaryti. Geriausia pradėti nuo švelnesnio, limfodrenažinio masažo ir palaipsniui pereiti prie intensyvesnių procedūrų“, – pataria masažuotoja.
Kiek laiko užtrunka kova su celiulitu?
K. Mikailova teigia, kad pirmosios ir antrosios stadijos celiulito naikinimas dažniausiai trunka apie 10 procedūrų. Jau po 3–5 apsilankymų dauguma pacientų pastebi teigiamus pokyčius.
„Moterys pradeda prižiūrėti mitybą, pastebi rezultatus ir nebenori grįžti į pradinę būseną“, – džiaugiasi masažuotoja.
Trečiojoje ir ketvirtojoje stadijose celiulito naikinimas užtrunka mažiausiai tris mėnesius. Per šį laiką reikia lankytis procedūrose bent kartą per savaitę ir stengtis derinti su tinkama mityba.
„Jei žmogus negali susitvarkyti su mityba, gali tekti lankytis ilgiau“, – priduria K. Mikailova.
Celiulito mažinimo procese taip pat svarbios namų priemonės. Masažuotoja rekomenduoja sauną, nes ji skatina prakaitavimą ir limfos valymą. Nors celiulito ar riebalų sauna netirpdo, ji padeda pagerinti kraujotaką. Kremų naudojimas taip pat padeda suaktyvinti kraujotaką, bet jie netirpdo riebalų.
Be to, namuose galima naudoti sausą šepetį ar šveitiklius, kurie padeda pagražinti odos išvaizdą. Tačiau, anot masažuotojos, svarbiausia yra sveika mityba, nes tik tinkamas mitybos režimas gali ilgainiui padėti kovoti su celiulitu.
K. Mikailova pabrėžia, kad mityba vaidina esminį vaidmenį kovoje su celiulitu. Ji nerekomenduoja staiga atsisakyti visų nesveikų produktų, nes tokie drastiški pokyčiai bus trumpalaikiai ir greitai prarasime motyvaciją.
„Reikia stengtis palaipsniui atsisakyti produktų, kuriuose daug cukraus ir ieškoti sveikesnių alternatyvų. Daugiau daržovių, garinta vištiena, grūdai – tai turėtų tapti mūsų kasdienės mitybos dalimi“, – pataria laidos viešnia.
K. Mikailova taip pat rekomenduoja valgyti angliavandenius pirmoje dienos pusėje ir būtinai užtikrinti, kad racione netrūktų baltymų. Baltymai yra statybinė medžiaga mūsų kūnui, todėl jie būtini sveikai odai ir raumenims.
Kviečiame žiūrėti „Sveikatos DNR“ jau dabar!
„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.
Bet dabar apsimoka šaukti, jog tai liga ir uždarbiauti "gydant"...