Pasak V. Budraitytės, populiariausi Lietuvoje yra vidutinio subrendimo pušų pumpurai, kadangi juos vietoje tablečių nuo kosulio ar peršalimo naudoja dažnas lietuvis.
Pušų nauda sveikatai
„Vos pasijutus prasčiau – naudojamas pušų pumpurų nuoviras. Jis labai greitai nuima uždegimą, skatina atsikosėjimą , valo kraują ir t. t. Vaistažolių knygose radau teiginį, kad tokia arbata yra puiki infarktų ir insultų profilaktika!“, – rašo V. Budraitytė savo naujame „Facebook“ puslapyje „Vaivos patarimai“.
Būtent pavasario pabaigoje, vasaros pradžioje galima rasti pušų pumpurų, todėl galima šiuo metu pasirūpinti jų atsargomis. Tačiau tai daryti reikėtų saugant gamtą.
„Gamtos miego metu, galima pasirinkti ir pušų spyglių. Geriausia yra prisikarpyti smulkių šakelių, jas pavirti apie 30 minučių ir tuomet tokią arbatą gerti profilaktiškai ar sunegalavus. Ji puikiai veikia kaip antibakterinė, vitamininė, šlapimą varanti, imunitetą stiprinanti arbata ir t. t.
Ji taip pat labai tinka žmonėms, kurie turi problemų su sąnariais. Teigiama, kad pušų spyglių arbata net padeda stiprinti plaukus ir nagus!“, – teigia moteris.
Vaiva taip pat primena, kad gamta visuomet pasirūpina tuo, kad žmogus viską turėtų po ranka visais sezonais. „Reikia tik žinoti, koks augalas kam yra naudojamas ir netingėti pasinaudoti gamtos dovanomis. Būkite sveiki, sėkmingi ir laimingi, gyvenkite gausoje!“ – priduria ji.