• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Būdas atjaunėti: mezoterapija

Daugybė grožio klinikų siūlo efektyvų būdą atsikratyti įvairiausių kosmetinių defektų – mezoterapiją. Kas tai per procedūra ir ar iš tiesų ji tokia veiksminga?

Daugybė grožio klinikų siūlo efektyvų būdą atsikratyti įvairiausių kosmetinių defektų – mezoterapiją. Kas tai per procedūra ir ar iš tiesų ji tokia veiksminga?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kas yra mezoterapija? Tai medikamentų ir kitų biologiškai aktyvių preparatų sušvirkštimas mažutėmis adatėlėmis tiesiai po oda, nedidelėmis dozėmis. Pritaikius mezoterapiją oda paveikiama tiek gydomaisiais preparatais, tiek stimuliuojant biologiškai aktyvius taškus. Tai veiksminga gydomoji, profilaktinė ir kosmetinė procedūra.

REKLAMA

Metodo ypatumai. Metodo pavadinimas kilo nuo vieno iš odos sluoksnių pavadinimo – mezoderma. Būtent į šį sluoksnį sušvirkščiami preparatai. Mezodermoje daugiausia susikoncentravusių kraujagyslių, taigi čia suleistos net nedidelės preparatų dozės suteikia didžiausią poveikį. Mezoterapijos metu oda veikiama ne tik vaistiniais preparatais, bet ir stimuliuojama mažutėmis adatėlėmis, todėl pats metodas teikia ir medikamentinę, ir refeksoterapinę naudą. Taigi, galima sakyti, mezoterapija apjungia klasikinius Vakarų ir Rytų gydymo metodus. Injekcijų kokteiliai atliekami kursais, kurie apima ne mažiau nei septynias dienas.

REKLAMA
REKLAMA

Mezoterapijos technikos:

* Mezopunktūra (preparatas sušvirkščiamas į akupunktūrinius taškus epidermio gylyje).

* Mezoinjekcijos (gylis parenkamas individualiai).

* Mezoperfuzija (vadinamosios škvalinės injekcijos, pasiekiančios iki 350 dūrių dažnį per minutę).

* Mezoinfiltracija (kai injekcijos atliekamos skausminguose taškuose, kurie parenkami apčiuopiant).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mezoterapijos poveikis

Mezoterapija taikoma kaip gydomoji procedūra, vis dėlto populiariausia ji – kosmetologijoje. Pritaikius mezoterapiją galima sumažinti strijas, randus, net atsikratyti dalies poodinių riebalų. Mezoterapijos procedūros rekomenduojamos naikinant celiulitą, odos senėjimo profilaktikai, gydant spuogus ir kt. Taip pat dažnai derinama su kitomis kosmetinėmis procedūromis – pavyzdžiui, mechaniniu ar cheminiu odos valymu, lazeriniu šlifavimu ir kt.

REKLAMA

Kas švirkščiama po oda?

Iš esmės visi mezoterapijoje taikomi preparatai parenkami individualiai, dauguma kosmetologų ir klinikų renkasi savus, kuriems skiria daugiausia dėmesio. Juos sąlyginai galima suskirstyti į dvi grupes: alopatiniai mišiniai, pagaminti klasikinėje medicinoje naudojamų vaistinių preparatų pagrindu, ir biologiniai preparatai, gaminami iš įvairių gyvūnų audinių, papildyti homeopatiniais junginiais.

REKLAMA

Dažnai užduodami klausimai

Ar gali mezoterapija sukelti alergiją? Tai gana retas reiškinys. Vis dėlto kvalifikuotas kosmetologas prieš sušvirkšdamas preparatą po oda iš pradžių patikrins, ar nėra alerginės reakcijos grėsmės. Į alergiją linkusiems žmonėms reikia kruopščiau parinkti mezoterapijoje naudojamų vitaminų ir biologiškai aktyvių medžiagų kokteilį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar mezoterapija tikrai padės atsikratyti celiulito ir dvigubo pagurklio? Toks efektas tikrai realus, tačiau tik mezoterapijos seansus derinant su kitomis priemonėmis, nukreiptomis prieš jūsų problemą – subalansuotu valgiaraščiu, fiziniu aktyvumu, masažo kursu ir kt. Kovojant su šiomis grožio problemomis vieno pasirinkto metodo neužtenka – būtinas visas priemonių kompleksas.

REKLAMA

Ar mezoterapija taikoma tik brandžiai odai? Nebūtinai. Vienas mezoterapijos procedūros privalumų – nėra amžiaus apribojimų. Taigi mezoterapiją galima taikyti ir jauniems žmonėms. Tai gana populiarus metodas gydant jaunatvinius spuogus, įvairius odos uždegimus, kuperozę.

REKLAMA

Kokie šio metodo trūkumai? Jei mezoterapijos procedūrą atlieka kvalifikuotas specialistas, rizika, kad kas nors vyks ne taip, kaip reikėtų – minimali. Vis dėlto keleto niuansų esama. Visų pirma, nereikėtų pamiršti, kad tai – procedūra, atliekama adatomis. O adatų nemaža dalis žmonių apskritai bijo, nors šiuo atveju jos duriamos visai negiliai, yra plonutės, tad jaučiamas ne skausmas, o tik dilgčiojimas. Antra, po procedūros oda gali likti kiek paraudusi, kartais net atsiranda mėlynių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mezoterapijos privalumai:

* Injekcijose itin mažai vaistinių preparatų. Maksimalus kiekis – vos 0,2 mililitrai veikliosios medžiagos.

* Injekcijų prisireikia nedažnai. Kursas skiriamas individualiai, bet vidutiniškai – savaitę, du intensyvūs kursai per metus.

* Injekcijomis preparatas patenka tiesiai į reikiamą vietą, adatos dūrio gylis – apie pusę centimetro.

REKLAMA

* Gautas rezultatas išlieka gana ilgai, be specialios terapijos.

* Mezoterapiją galima taikyti įvairioms kūno vietoms.

Neinjekcinė mezoterapija

Šis metodas atsirado palyginti neseniai. Deja, jo poveikis ne toks ilgalaikis kaip injekcijų. Atliekant neinjekcinę mezoterapiją preparatai po oda įšvirkščiami ne adatomis, o aukšto slėgio aparatu, kuris nukreipia į odą deguonies srovę. Taigi ši procedūra nebetenka akupunktūros poveikio. Tačiau tiems, kuriems nepriimtinos adatos, ji atrodo kur kas patraukliau. Neinjekcine mezoterapija atliekamos odos jauninimo, pigmentinių dėmių šalinimo, raukšlių mažinimo ir kt. procedūros.

REKLAMA

Galimi minusai

Koktelis mezoterapijai gali būti gaminamas iš kelių veikliųjų medžiagų, todėl reikia atkreipti dėmesį į sudedamąsias dalis – kai kurios konkrečiai jums gali sukelti alerginę reakciją. Mezoterapija nerekomenduojama, jei sutrikęs kraujo krešumas – nes juk odoje atliekant injekciją atsiras daug mikroskopinių „skylučių“. Dar vienas sąlyginis minusas – po procedūrų reikės saugotis saulės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų