• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Kviečiame daktarą“ laidoje žiūrovas uždavė klausimą: ar tiesa, kad ausų krapštukų pagal jų paskirtį naudoti negalima?

„Kviečiame daktarą“ laidoje žiūrovas uždavė klausimą: ar tiesa, kad ausų krapštukų pagal jų paskirtį naudoti negalima?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kosmetinius ausų krapštukus galima rasti bene kiekvienuose namuose. Ausų krapštukai tapo higienos įpročiu, be jų neįsivaizduojame, kaip reikėtų tinkamai rūpintis ausų higiena. Tačiau medikai tikina, kad šie daro daugiau žalos nei naudos. Perteklinis ausų sieros valymas kosmetiniais ausų krapštukais, gali būti susiformavusio sieros kamščio priežastimi.

REKLAMA

„Antėja“ šeimos gydytoja Jurga Dūdienė pasakoja, kad ausų anatomija yra sukurta taip, kad visi nešvarumai pasišalintų patys, be papildomos intervencijos.

„Vatos pagaliukai – nėra ausų krapštukai. Jais bandant valyti ausies landą, galima sau labai pakenkti. Sieros buvimas ausyje yra natūrali ir organizmui reikalinga būsena. Jos perteklius pats natūraliai pasišalina iš mūsų ausies landos. Valydami sierą su pagaliuku ir vata, mes paprasčiausiai ją nustumiame gilyn.“

REKLAMA
REKLAMA

Palaipsniui, nustumta, o ne išvalyta siera, pradeda formuoti sieros kamštį, kuris gali sukelti didelį diskomfortą ar net klausos sutrikimą.

„Problemą geriausiai išryškina vanduo. Jei besimaudant ežere arba išlipus iš dušo pastebimas stiprus skausmus – reiškiasi sieros kamštis yra išburkęs, jį reikia skubiai pašalinti“, – teigia J. Dūdienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip iš tiesų reikėtų rūpintis ausų higiena?

Pasirodo, tinkamai ausų priežiūrai nebūtina turėti jokių specifinių priemonių. Daktarė pasakoja, kad geriausia naudoti paprasčiausią rankšluostį.

„Ausis valytis reikėtų tiek, kiek tai leidžia naudojamas rankšluostis. Užtenka ir paprasčiausiai švelniai su rankšluosčiu išvalyti ausies kaušelį. Jeigu žmogus pastebi, kad sieros gaminasi labai daug – galima naudoti vaistinėse parduodamus specialius aliejus. Jų dėka siera tampa minkštesnė ir tada jau pati pasišalina.“

Taip pat laidoje „Kviečiame daktarą“ sužinokite, kaip padėti organizmui, jei kamuoja pilvo pūtimas. Plačiau apie tai pasakoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų