ausų krapštukai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ausų krapštukai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ausų krapštukai“.
Ausų krapštukai: ar tikrai jų negalima naudoti pagal paskirtį?
„Kviečiame daktarą“ laidoje žiūrovas uždavė klausimą: ar tiesa, kad ausų krapštukų pagal jų paskirtį naudoti negalima?
Kosmetinius ausų krapštukus galima rasti bene kiekvienuose namuose. Ausų krapštukai tapo higienos įpročiu, be jų neįsivaizduojame, kaip reikėtų tinkamai rūpintis ausų higiena. Tačiau medikai tikina, kad šie daro daugiau žalos nei naudos. Perteklinis ausų sieros valymas kosmetiniais ausų krapštukais, gali būti susiformavusio sieros kamščio priežastimi.
Naudojate ausų krapštukus? Turi jums liūdnų žinių
Per mėnesį apie 10 000 žmonių ieško internete patarimų, kaip geriausiai valyti ausis, todėl ekspertas atskleidė daugybę patarimų, ką daryti ir ko nedaryti, susijusių su ausų higiena.
Priešingai nei manoma, ausų siera iš tikrųjų nėra blogas dalykas.
Tačiau maždaug 10 000 žmonių per mėnesį prašo nesutikti, nes jie kreipiasi į „Google“ ieškodami patarimų ir gudrybių, kaip geriausiai išvalyti ausis.
Šiukštu nenaudokite šių krapštukų: paaiškino, kodėl
Ausų siera susidaro susikaupus negyvoms odos ląstelėms ir kitoms medžiagoms iš ausies kanalo, todėl jūsų ausys gali užsikimšti ir sukelti nemalonius jausmus. Tačiau daugelis nežino, kaip teisingai valyti ausis.
Ausų siera yra natūraliai susidaranti medžiaga, kuri, laikui bėgant, kaupiasi ausies kanale. Nepaisant tirštos, vaško konsistencijos, sveikatos priežiūros specialistai primygtinai reikalauja, kad ausų siera nebūtų šalinama, nebent tai sukelia klausos problemų.
Šiukštu nenaudokite šių krapštukų: paaiškino, kodėl
Sakoma, kad vatos pagaliukus žmonės į ausis kiša gerokai per giliai, taip rizikuodami pašalinti iš landos jai taip reikalingą sierą, be to, gali pažeisti ir pačią ausį. Ar tikrai mokame rūpintis savo ausimis ir kaip tai daryti saugiai?
„Pasitaiko atvejų, kad į vaistinę atėję pacientai teiraujasi, ar yra priemonių, kurios tirpdintų sieros kamščius, nes valėsi su vatos pagaliuku ir galimai nustūmė sierą gilyn, suformuodami kamštį, o dabar labai sunkiai girdi.
Naudojate šiuos ausų krapštukus? Turi jums liūdnų žinių
Sakoma, kad vatos pagaliukus žmonės į ausis kiša gerokai per giliai, taip rizikuodami pašalinti iš landos jai taip reikalingą sierą, be to, gali pažeisti ir pačią ausį. Ar tikrai mokame rūpintis savo ausimis ir kaip tai daryti saugiai pataria vaistininkė.
„Pasitaiko atvejų, kad į vaistinę atėję pacientai teiraujasi, ar yra priemonių, kurios tirpdintų sieros kamščius, nes valėsi su vatos pagaliuku ir galimai nustūmė sierą gilyn suformuodami kamštį, o dabar labai sunkiai girdi.
Medikė įspėja: naudodami šią higienos priemonę rizikuojate sukelti infekciją
Ausų krapštukai viena iš higienos priemonių, kurią daugelis turime savo vonioje. Deja, bet dažniausiai jais valome ausis, ko specialistai nerekomenduoja.
„Mechaniškai valyti ausies nereikėtų, todėl kad susikaupusi siera mechaniškai pati pasišalina, kai mes kramtome, kalbame. Kai juda ausies kaušelis, tada pasišalina sieros perteklius. Patys ausų krapštukai negali sukelti infekcijos, bet žmogus valydamas ausį gali pažeisti ausies odą, prisideda bakterija ir tada gali kilti sukelti infekciją.
Ausų krapštukus naudojęs vyras skubiai išgabentas į ligoninę dėl mirtinos infekcijos
31-erių britas nugabentas į ligoninę po to kai prarado sąmonę ir patyrė traukulius. Jo negalavimo priežastis – dėl ausyje įstrigusio ausų krapštuko išsivysčiusi ausies infekcija. Dėl jos vyrui kilo traukuliai, jis daug vėmė, pasireiškė kiti simptomai. Kai kuriems tokia infekcija – mirtina. Infekciją vyrui sukėlė bakterija pseudomonas aeruginosa, prie kurios vešėjimo gali prisidėti ir ausų krapštukų naudojimas.
Šis triukas išvalys net purviną viryklę: plinta kaip virusas
Visos šeimininkės trokšta, kad jų namai blizgėtų, todėl nuolat ieško būdų, galinčių padėti sukurti tvarką ir švarą namuose. Jei norite atsikratyti riebalų sluoksnio, esančio ant jūsų viryklės, sienų, šaldytuve ar kitose virtuvės kampeliuose, jums reikėtų suklusti. Takprosto.cc siūlo naudingą gudrybę, padėsiančią išvalyti net sudėtingiausiai prieinamus namų kampelius, o ypač purviną viryklę ir jos rankenėles. Jums reikės: ausų krapštuko, seno dantų šepetėlio, amoniako.
Didžioji Britanija uždraus dviejų kasdienių produktų prekybą
Siekdama kovoti su jūrų tarša, Didžioji Britanija planuoja Anglijoje uždrausti prekybą plastikiniais šiaudeliais, maišikliais ir ausų krapštukais. Ministrė pirmininkė Theresa May pareiškė, kad kiek vėliau šiais metais vyriausybė pradės konsultacijas dėl šių vienkartinio naudojimo prekių uždraudimo, o dar vėliau bus priimtas atitinkamas įstatymas. 2015 metais daugumoje Didžiosios Britanijos parduotuvių buvo įvestas nedidelis pirkinių maišelių mokestis.