Dažnai pasigirsta labai įdomi nuomonė, jog gyvūno ir žmogaus sveikata yra smarkiai susijusi. Kamile, ar tiesa, kad žmonės šį ryšį pastebi ir gyvūnų skaičius nuolat auga?
Žinoma. Įsileisti naują šeimos narį į namus žmones skatina ne tik augantis ekonomikos lygis, bet ir sąmoningumas. Kasmet priglaudžiama vis daugiau beglobių gyvūnų. Smagiausia, kad kinta ne tik laikomų augintinių skaičius, bet ir požiūris į augintinius bei jų priežiūrą. Žmonėms keturkojis tampa visavertis šeimos narys. Jis ne tik gyvena su mumis ir yra mūsų draugas, bet ir partneris. Gyvūnai pripildo mus energija, džiaugsmu, niekada neklausinėja ir nepriekaištauja. Todėl santykiai su naminiais gyvūnais yra labai svarbūs jų šeimininkams ir teigiamai veikia žmogaus fizinę ir psichinę sveikata. Šeimininkai tai suprasdami dažnai nusprendžia namuose auginti net kelis augintinius.
Bet sąvoką „mityba“, mes girdime labai dažnai ir įvairiame kontekste. Greičiausiai visi labai skirtingai suprantame kas tai. Taurai, gal galėtumėte tiksliai apibūdinti, kas apskritai yra mityba?
Labai svarbu, jog augintinių šeimininkai suprastų, kad mityba tai nėra tik pašaras, tai yra viskas, kuo šeriame gyvūną. Žmones dažnai klysta, kad mityba yra tik maistas. Tada parenka specialų pašarą augintiniui, bet vis dar duoda nuo stalo kąsnelį ir stebisi, kodėl negauna tokio rezultato, kokio tikisi.
Tai labai svarbu, kad kiekvienas augintinio šeimininkas suprastų, kad norint užtikrinti gyvūno gerovę, mityba yra labai svarbu. Ji sudaro net 80 proc. sveikatos. Kiekvienas augintiniui duodamas kąsnelis turi būti sveikas ir subalansuotas.
Pilną interviu skaitykite čia.