Šia patarimas neabejotinai turi pranašumų, bet pasitikėti viskuo, ką išgirstate socialiniuose tinkluose nereikėtų. Neseniai ginekologė Jen Gunter nutildė gandus ir pasakė, kaip turėtų būti iš tiesų.
Laimei, apatinių drabužių stalčiaus visiškai pakeisti nereikia, nebent visos kelnaitės būtų pažeistos arba suplyšusios. Ginekologė „TikTok“ sakė:
„Man neseniai atsiuntė vaizdo įrašą, kuriame kažkas teigia, kad moterims kas šešis ar devynis mėnesius reikia pirkti naujus apatinius, nes kažkaip per šešis ar devynis mėnesius jūsų apatiniai stebuklingai virsta kažkokia infekcine katastrofa. Tai visiškas išmislas.
Kai žmonės jums sako, kad apatiniais reikia kažkaip „ypatingai“ rūpintis, manau, kad tai tik grynumo kultūros išplėtimas – tai visiška netiesa, jie stebuklingai netampa problema per šešis ar devynis mėnesius.“
Anot jos, šis gandas ne tik netikslus, bet ir neatsakingai paskleistas. „Kelnaitės gali išlikti puikios formos metų metus, jei yra reguliariai keičiamos ir skalbiamos aukštoje temperatūroje. Jų visiškai nereikia išmesti po šešių mėnesių.“
Skalbimas turi įtakos
Vis dėlto tai, kaip skalbiate apatinius, gali turėti įtakos jų tarnavimo laikui, rašo portalas express.co.uk.
Specialistai sako, kad apatinius drabužius reikia skalbti mažesniais kiekiais, todėl reikia stengtis jų neplauti su sunkiais džinsais ir džemperiais. Geriausia naudoti tinklinius maišelius ploniems ir netvirtiems nėrinių apatiniams drabužiams ir visada pasirūpinti, kad liemenėlių nugaros dalis būtų užsegta, kad segtukas neužsikabintų už kitų drabužių.
Vis dėlto nebandykite apatinių skalbti mažiau. Kad užtikrintumėte tinkamą higieną, kelnaites skalbkite po kiekvieno dėvėjimo. Vis dėlto liemenėlių po kiekvieno dėvėjimo nereikėtų skalbti:
„Vietoj to, skalbkite jas padėvėję du ar tris kartus, nes po skalbimo liemenėlės dažnai praranda formą ir gali išsitampyti“, – teigia specialistai.