Velso princesei atiteks nemenka dalis karalienės drabužių ir juvelyrinių dirbinių kolekcijos, taip pat daug kas nukeliaus ir į karalienės konsortės kolekciją, kuri „galės rinktis pirmoji“, teigė karališkieji ekspertai.
Dalis kolekcijos liks kaip prisiminimas
Žurnalo „Majesty Magazine“ vyriausioji redaktorė Ingrid Seward sakė, kad tai, kam kokie karalienės daiktai atiteks, buvo „surūšiuota ir suorganizuota pačios karalienės jau prieš kurį laiką“, rašo dailymail.co.uk.
„Manau, kad velionės Jos Didenybės asmeniniai papuošalai bus padovanoti įvairiems šeimos nariams, tarp jų ir Velso princesei, būsimajai karalienei, kuri gaus nemenką dalį.
Yra kūrinių, kurie atiteks monarcho žmonai – šiuo atveju Camillai. Jai reikės nemažos kolekcijos, kad eidama naujas pareigas atrodytų atitinkamai“, – aiškino ji.
Kai kurie daiktai, pavyzdžiui, velionės monarchės vestuvinė suknelė ir suknelė, kurią ji vilkėjo karūnavimo dieną, bus „išsaugotos istoriniais tikslais“ ir „bus eksponuojamos“, „FEMAIL“ sakė karališkoji ekspertė Christine Ross.
Karalienė tapo žinoma dėl savo klasikinio stiliaus pajautimo – nuo ryškių kostiumėlių iki derančių skrybėlių ir rankinių.
Jos Didenybė, kuri rugsėjo 19 dieną atgulė amžinojo poilsio, per 70 savo valdymo metų retai buvo matoma dėvinti tais pačiais drabužiais – o kai dėvėdavo tuos pačius drabužius, tokį sprendimą gerai apsvarstydavo.
Per visus savo valdymo metus, karalienė sukaupė didžiulę drabužių ir papuošalų kolekciją, tad monarchės mirtis daugelį privertė susimąstyti, kokia ateitis laukia jos turtų.
Karališkoji ekspertė Christine sakė: „Manau, kad kai kurie jos ikoniški drabužiai, pavyzdžiui, kostiumėliai, kuriuos ji dėvėjo minėdama valdymo jubiliejus ar paltai ir kepurės, kuriuos ji dėvėjo karališkosiose vestuvėse, tikrai bus išsaugoti istoriniais tikslais.
Istorinių karališkųjų rūmų kolekcijoje saugoma nemažai karalienės Viktorijos ir princesės Dianos drabužių, tačiau karalienės Elžbietos II drabužiai turi tiek pat istorinės reikšmės. Net neabejoju, kad jos vestuvinę ir karūnavimo sukneles išsaugos Karališkosios kolekcijos fondas ir jos bus dažnai eksponuojamos.“
Christine taip pat paaiškino, kad dauguma Jos Didenybės brangenybių priklauso Karūnai ir bus perduotos kitam valdovui.
Ji sakė: „Daiktai iš karalienės asmeninės kolekcijos yra perduodami jos šeimos nariams, kurių kiekvieną asmeniškai pasirinko Jos Didenybė. Kaip ir bet kuris brangus palikimas, tai yra tikrai labai ypatingi kūriniai.
Taip pat tikiuosi, kad kaip ir princesės Beatrice vestuvinė suknelė, kai kurie drabužiai bus perduoti jos anūkams. Daugelis karalienės proginių suknelių ateityje galėtų būti pakoreguotos taip, kad tiktų princesėms Beatrice ir Eugenie, naujajai Velso princesei ar net princesei Charlotte ar Lilibet.“
Daugelis karalienės daiktų priklauso fondui ir nėra monarchės privačios kolekcijos dalis, o tai reiškia, kad jos papuošalai ten ir liks.
Kaip karalius, Karolis III dabar yra atsakingas už karūnos brangenybės, kurios britų monarchams perduodamos iš kartos į kartą nuo 17-ojo amžiaus.
Pirmoji eilėje – karalienė konsortė
Karalienė taip pat turi privačią papuošalų kolekciją, kurioje, anot „The Times“, yra 300 papuošalų ir kitų daiktų – 98 sagės, 48 poros karolių, 34 poros auskarų, 15 žiedų, 14 laikrodžių ir penki pakabukai.
Manoma, kad didžioji kolekcijos dalis atiteks karalienei konsortei Camillai ir Velso princesei. „Entertainment Tonight“ karališkoji ekspertė Katie Nicholl sakė:
„Visur yra hierarchija. Karalienė konsortė papuošalus galės rinktis pirmoji. O po jos, žinoma, Velso princesė Kate. Esu įsitikinusi, kad Sasekso hercogienė kada nors atvyks rinktis papuošalų, bet ji neturi pirmenybės.“
Kalbėdamas apie karalienės drabužius, karališkasis biografas Brianas Hoey anksčiau atskleidė, kad kai karalienei atsibosdavo jos drabužiai, ji juos paaukodavo arba atiduodavo.
„Jei jos stilistas nori parduoti daiktą, jam neleidžiama atskleisti jokios informacijos apie buvusį drabužio savininką“, – rašė Brianas savo 2011 m. išleistoje knygoje „Not In Front Of the Corgis“.
„Visos etiketės ir bet kokie įrodymai, galintys išduoti, kad drabužis priklausė karalienei, turi būti pašalinti, kad niekas nežinotų, kam drabužis priklausė. Visos ant drabužių esančios etiketės ir kitokios detalės, kurios galėtų padėti identifikuoti, kad drabužis priklausė karališkosios šeimos nariams, yra pašalinamos“, – pridūrė jis.
Karalienės asmeninė stilistė Angela Kelly pasakojo, kad monarchei patiko, kai jos drabužiai buvo „kuo labiau pritaikomi ir perdirbami“.
„Paprastai aprangos gyvavimo trukmė gali siekti apie 25 metus“, – rašė ji savo knygoje „The Other Side Of The Coin: The Queen, The Dresser And The Wardrobe“.
Ji pridūrė: „Jis Didenybė visada buvo taupi ir mėgo, kad jos drabužiai būtų kuo labiau pritaikyti ir perdirbami. Po dviejų ar trijų išvykų, drabužis jau tampa atpažįstamas žiniasklaidai, todėl arba ieškome būdų, kaip jį pakeisti, arba jis būna dėvimas per privačias šventes Balmoralyje ar Sandringame.“