1 žingsnis – raskite koloniją
Visas skruzdžių gyvenimas sukasi aplink skruzdėlyną. Čia kiaušinius deda skruzdė motinėlė - ją nužudžius visas skruzdėlynas dažniausiai neišgyvena. Skruzdėlyną galima rasti stebint, pro kur skruzdės patenka į namus ir pro kur iš jų išropoja. Tai gali būti smulkūs tarpeliai grindyse ar sienose, o sode – mažyčiai plyšiai kietoje dirvoje.
Jei skruzdėlyno rasti nepavyksta, į įtartinas vietas padėkite keletą gabalėlių džemo ar marmelado – taip priviliosite skruzdes.
2 žingsnis – paruoškite masalą
Masalą (džemą ar marmaledą sumaišyti su nuodais) padėkite keletoje vietų netoli skruzdėlyno, tose vietose, kuriose matote skruzdžių „takelius“. Geriausiai tinka skystas masalas. Keletą masalo lašų užlašinkite ant trupučio pjuvenų ir jas išdėstykite palei skruzdžių „takelį“, bet ne ant jo. Skruzdės po savęs palieka kvapo pėdsakų, vedančius atgal į skruzdėlyną, todėl žmogaus įsikišimas užkirs joms kelią atgal į skruzdėlyną grįžti tuo pačiu keliu.
3 žingsnis – stebėkite masalą
Kasdien pasižiūrėkite į savo paliktą masalą. Aplink turėtų būti gausu jį ėdančių skruzdžių – masale esančius toksinus skruzdės parsineš atgal į skruzdėlyną ir jis išplis.
Jei skruzdės masalą ignoruoja, išbandykite kitą panašaus tipo produktą. Jei jis veikia, kasdien ant strateginėse vietose paliktų pjuvenų vis užlašinkite po kelis lašus, kol skruzdžių namuose nebematysite.
Patarimai
Jei norite natūralaus būdo skruzdėms šalinti, skruzdėlyną galite apipilti verdančiu vandeniu. Tai – greitas ir efektyvus metodas, bet jį gali prireikti kartoti keletą kartų. Dar galima tiesiog iškasti skruzdėlyną – skruzdės bus sutrikusios ir praras orientaciją, todėl greičiausiai persikels kur nors kitur. Tačiau tai nebūtinai reiškia, kad jos paliks jūsų namus ar sodą.