Daugelis žmonių vasaros neįsivaizduoja be gaivių kokteilių, gazuotų saldžiųjų gėrimų ar ledų kokteilių. Tačiau šie gėrimai karštomis vasaros dienomis gali pridaryti daugiau žalos kūnui nei galite patys įsivaizduoti.
Pateikiame sąrašą gėrimų, kurių reikėtų vengti ypač karštomis vasaros dienomis. Vietoje jų, jeigu norite atsigaivinti, rekomenduoja geriau rinktis paprastą vandenį.
Gazuoti gaivieji gėrimai
Verta turėti omenyje, kad gazuoti gaivieji gėrimai yra tiesiogiai siejami su nutukimu, nors iš pirmo žvilgsnio pažvelgus į juos, jie atrodo neturintys didelės įtakos sveikatai.
Tačiau juose yra gausu ne tik tuščių kalorijų, kurios nenumalšins troškulio jausmo, tačiau gėrimai yra taip pat perpildyti pridėtiniu cukrumi.
Sulčių gėrimai
Neleiskite, kad žodis „sultys“ jus apgautų. Sulčių gėrimai arba sulčių kokteiliai paprastai niekuo nesiskiria nuo pagardinto vandens. Esmė tokia, kad sulčių kokteiliuose yra kiek daugiau cukraus ir maistinių dažų.
Norint rasti tikrai sveikas sultis, kurios nepridarys papildomos žalos, reikėtų ieškoti gėrimų, kurie yra gaminti iš 100 % sulčių, o ne iš jų koncentrato, rašoma expresspharmacy.co.uk.
Dietiniai gėrimai
Daugelis mano, kad dietiniai gėrimai yra sveikesnė alternatyva įprastiems gazuotiems gėrimams.
Nors jie ir turi mažiau kalorijų nei įprasti gazuoti gėrimai, tačiau juose nėra jokios maistinės naudos. Todėl jeigu karštomis dienomis norite atsigaivinti dietiniais gėrimais, verčiau jau rinkitės paprastą gazuotą vandenį.
Energiniai gėrimai
Daugelis mėgsta pasimėgauti energiniais gėrimais siekdami įgauti energijos, ypatingai tada, kai yra pavargę. Problema ta, kad šiuose gėrimuose yra pernelyg didelis kofeino ir cukraus kiekis.
Be to, kofeinas skatina dehidrataciją, todėl karštomis dienomis gėrimų, kuriuose yra daug kofeino – vartoti nepatartina. Visgi, jeigu energijos įgauti norisi, vietoje energinių gėrimų geriau rinkitės žaliąją arbatą.
Alkoholiniai gėrimai
Visi žinome, kad per didelis alkoholio kiekis kenkia, o ypatingai tada, kai jis yra vartojamas karštomis dienomis. Nustatyta, kad alkoholio perteklius gali labai pakenkti sveikatai, o tyrimai parodė, kad vėžio rizika yra 36 % didesnė tiems, kurie išgeria tris ar daugiau gėrimų per dieną.
Be to, vasaros metu, ypatingai pavojinga vartoti alkoholį stovyklaujant gamtoje šalia vandens telkinių ar poilsiaujant ir skubant atsivėsinti į jūrą.