„Naudoju savo špinatus, kuriuos išsirinkau šįryt – pasirinkau šį rytą 5 val. ryto, pasirodžius saulei“, – sakė Clodagh.
Šefė paaiškino: „Turiu pakankamai špinatų visai vasarai už 2 svarus. Prieš ketverius metus, augalo auginti negalėjau – aš juos nužudydavau, buvo baisu. Jei manote, kad negalite auginti špinatų, galite, nes aš tai padariau.
Reikia tik iškasti mažytes vagas, uždengti apie 1,5 cm žemyn – ne daugiau, nes špinatams reikia matyti saulę. Laistykite kasdien, jei nelyja, o po trijų keturių savaičių turėsite špinatų. Galite juos sodinti ir vazonuose – juos labai lengva auginti“, – pridūrė ji.
Kovai su šliužams naudoja kavą
„O kaip su šliužais ir panašiai, ar jie ant jų užlipa?” – paklausė Phillipas.
„Ar žinote, ką pradėjau naudoti savo šliužams? Nežinau, ar tai tiks visiems, bet man tai tinka – sakė Clodagh
„Naudoju kavą, todėl mano likusi kava yra labai svarbu, nes šliužai nekenčia šlapios dirvos, todėl jei aplink augalus galite pasidaryti žiedą su kava ar kitais aštriais daiktais, tokiais kaip kiaušinių lukštai, jie taip pat to nekenčia.“
Šliužai aktyvūs didžiąją metų dalį, tačiau tai yra ypatinga problema pavasarį, kai yra daug jaunų augalų ir sodinukų, į kuriuos jie taikosi ir valgo. Jie aktyviausi ir sutemus, kai būna šilta ir drėgna.
Karštu oru šliužai mieliau slepiasi dirvoje arba slepiasi kur nors vėsioje ir tamsioje vietoje, kad išvengtų dehidratacijos. O dėl kavos barstymo žiedu aplink augalus ir ar tai veikia kaip šliužų apsaugos priemonė – kai kuriems sodininkams veikia, rašo express.co.uk
Kadangi šliužai šliaužioja visur, o jų kūnai minkšti ir jautrūs, jie nemėgsta ropštis ant bet ko, kas dirgina jų odą.
Vietoj kavos kai kurie sodininkai naudoja medžio pelenus, smėlį ar žievę. Kai kurie augalai atsikrato šliužų, todėl sodininkai mėgsta tokius augalus sodinti šalia.
Augalų šliužai nemėgsta česnakų, stipraus kvapo mėtų, rusmenių ir snapučių.