Specialūs pratimai, skirti kaklo ir žandikaulio linijai, gali padėti išryškinti veido bruožus ir sumažinti dvigubą pagurklį.
Pratimai dvigubo pagurklio mažinimui
Štai ką turėtumėte daryti, kad sustiprintumėte kaklą ir panaikintumėte dvigubą (ar trigubą) pagurklį: nuo „žuvies veido“ iki burnos „skalavimo“ oru, rašo express.co.uk.
„Suspauskite lūpas taip, tarsi bandytumėte padaryti „žuvies veidą“, palaikykite 10 sekundžių ir tada atpalaiduokite veidą. Kartokite šį pratimą 10-15 kartų“, – nurodė Timas iš „Fitness First“.
Timas tęsė: „Pripildykite burną oro ir 30 sekundžių sukiokite tarsi skalaudami burną jį iš vienos pusės į kitą. Šį pratimą kartokite kelis kartus per dieną.“
Taip pat naudinga ir kaklo mankšta – sukite galvą sukamaisiais judesiais pagal laikrodžio rodyklę, paskui prieš laikrodžio rodyklę, po penkis kartus kiekviena kryptimi.
Kitam pratimui jums reikės nedidelio minkšto kamuoliuko, kurį turėsite pakišti po smakru. „10 sekundžių spauskite smakrą prie kamuoliuko, tada atpalaiduokite raumenis ir pakartokite tai 10-15 kartų“, – pasakojo ekspertas.
Timas pabrėžė, kad svarbiausia yra nuoseklumas, todėl, norint pastebėti pastebimus rezultatus, šiuos veido pratimus reikėtų atlikti kasdien bent šešias savaites.
„Šie pratimai nėra garantuotas sprendimas, kaip panaikinti dvigubą pagurklį“, – perspėjo Timas. Jis patikslino, kad genetika ir bendra kūno sandara vaidina labai didelį vaidmenį, tačiau darant veido pratimus dvigubas pagurklis gali atrodyti mažiau pastebimas.
Svarbu ne tik pratimai
Kitas naudingas patarimas, kaip sumažinti dvigubą pagurklį – gerti daug vandens, kad išliktumėte hidratuoti. Timas paaiškino, kodėl tai svarbu.
„Pakankamas skysčių kiekis organizme ir gausus vandens vartojimas visą dieną gali padėti išvengti odos suglebimo ir sumažinti dvigubo pagurklio atsiradimo tikimybę. Stenkitės per dieną išgerti nuo dviejų iki trijų litrų vandens“, – sakė Timas.
Jei turite šiek tiek antsvorio, be veido mankštos tonusą gali padėti sustiprinti ir judėjimas bent 150 minučių per savaitę. Timas pridūrė: „Jėgos treniruotės gali padėti stiprinti raumenis ir pagerinti bendrą kūno sudėtį.“
Taigi, geriausias pratimų derinys, norint pasiekti rezultatų – kardio ir jėgos treniruotės. Taip pat, bandant sveikai numesti svorio, be reguliarios mankštos ir veido mankštos, reikia atsižvelgti ir į kitus veiksnius.
Timas paaiškino: „Reikėtų sutelkti dėmesį į sveiką, neperdirbtą maistą, pavyzdžiui, vaisius, daržoves, liesus baltymus ir neskaldytus grūdus. Ribokite saldžius gėrimus, perdirbtus maisto produktus ir sočiuosius riebalus.“