Nors kyla pagunda griebtis dulkių siurblio, prieš tai gerai pagalvokite, nes taip galite sugadinti šį prietaisą. Taip yra todėl, kad spygliai gali įstrigti įvairiose prietaiso dalyse, įskaitant žarną, maišelį ir filtrus, o kai spyglių susikaupia itin daug, prietaisas gali užsikimšti.
Tačiau nesijaudinkite – tai toli gražu nereiškia, kad teks spyglius rinkti rankomis, rašo mirror.co.uk.
Valymo ekspertė Emily Barron laikraščiui „The Mirror“ pasakojo, kad vienas paprasčiausių būdų surinkti nukritusius spyglius yra panaudojant virtuvėje naudojama daiktą, kurį daugelis jau turi namuose, ypač, jei šventėms kepėte gardžius skanėstus.
Pabarstyti sodos miltelių
Viskas, ką jums reikia padaryti, tai pabarstyti ant grindų sodos miltelių, jais apiberti spyglius, kad šie pasidengtų ir taptų lengviau surenkami, o tada šluota arba pūkų rinkikliu surinkti nubyrėjusius spyglius.
Surinktus spyglius galima kompostuoti arba išmesti į žaliųjų atliekų konteinerį, o likusią sodą galima susiurbti dulkių siurbliu, kad grindys vėl būtų švarios.
Soda yra daugelyje namų ūkių naudojama priemonė, kurios galima įsigyti kone visuose prekybos centruose, be to, ji yra pigi.
„Rezigo“ valymo ekspertė Emily taip pat teigė, kad eglutę būtina reguliariai laistyti – taip išvengsite intensyvaus spyglių kritimo, tačiau pažymėjo, kad, pasak kitų ekspertų, eglutės laistymas gali padaryti dar daugiau žalos.
Ji sakė: „Kas antrą dieną būtinai palaistykite eglę ir neleiskite jai pilnai išdžiūti, nes kitaip ji gali nebesugerti vandens. Taip pat būkite atsargūs pasirinkdami vandenį, kuriuo laistote eglę.
Pasak BOS namų vandens valymo eksperto Gene Fitzgeraldo, jei namuose turite vandens minkštinimo filtrą, jame gali būti daug natrio, o tai nepatinka eglėms, todėl jos gali greičiau numesti spyglius.
Galite rinktis vandenį iš kitų vietų, taip pat tinka buteliuose parduodamas vanduo, tačiau prieš laistant eglę etiketėje patikrinkite, koks natrio kiekis nurodytas.“
Ekspertė taip pat patarė eglutę laikyti atokiau nuo radiatoriaus, nes šiluma taip pat gali pagreitinti spyglių kritimo procesą.
Ji pridūrė: „Įsitikinkite, kad eglutė stovi vėsiausioje kambario dalyje, atokiau nuo bet kokių ugnies šaltinių ir radiatorių. Šiluma pagreitina spyglių metimo procesą.“