Kad viskas būtų paprasta ir konkretu, sutelksime dėmesį į laiką iki ejakuliacijos, rašo the conversation.com. Nėra paprasta išmatuoti vidutinį laiką iki ejakuliacijos. O kaip tiesiog paklausti žmonių, kiek laiko jiems tai užtrunka?
Na, čia yra dvi pagrindinės problemos. Viena iš jų yra ta, kad žmonės gali būti neobjektyvūs, vertindami savo laiką, nes socialiai pageidautina sakyti, kad mylitės pusę nakties.
Kita problema yra ta, kad žmonės nebūtinai žino, kiek laiko tai trunka. Seksu užsiimama nestebint laikrodžio, o be jo pagalbos apskaičiuoti laiką gali būti sunku per audringą mylėjimosi seansą.
Ką sako tyrimas?
Geriausias mūsų atliktas tyrimas, kurio metu buvo įvertintas vidutinis laikas iki ejakuliacijos apėmė 500 porų iš viso pasaulio, lytiškai santykiaujančių keturias savaites naudojant chronometrą.
Tai praktiškai taip ir atrodo: dalyviai paspaudžia „pradėti“ varpa įsiskverbdami į makštį ir „stop“ ejakuliacijos metu. Akivaizdu, kad tai gali šiek tiek paveikti nuotaiką ir, galbūt, tiksliai neatspindėti natūralaus įvykių srauto. Tačiau mokslas retai būna tobulas, ir tai yra geriausia, ką turime.
Taigi, ką atrado mokslininkai?
Įspūdingiausia yra tai, kad buvo labai daug skirtumų. Vidutinis kiekvienos poros laikas (t.y., apskaičiuojant visus lytinius santykius) svyravo nuo 33 sekundžių iki 44 minučių ‒ diapozonas labai didelis.
Taigi aišku, kad nėra jokio „normalaus“ laiko mylėtis. Vis dėlto vidurkis (mediana, techniškai) visoms poroms buvo 5,4 minutės. Tai reiškia, kad jei suskirstysite 500 porų nuo trumpiausio sekso iki ilgiausio sekso, vidutinė pora kiekvieną kartą tai daro vidutiniškai 5,4 minutės.
Taip pat buvo keletas įdomių antrinių rezultatų. Pavyzdžiui, atrodo, kad prezervatyvų naudojimas neturėjo įtakos sueities laikui, kaip ir vyrų (ne)apipjaustymo faktas įtakojo varpos jautrumą, o tuo pačiu ir ištvermę lovoje.
Taip pat nebuvo labai svarbu, iš kurios šalies pora – nebent iš Turkijos, tokiu atveju jų sueitis tęsėsi gerokai trumpiau (3,7 min.) nei porų iš kitų šalių (Nyderlandų, Ispanijos, Jungtinės Karalystės ir Jungtinių Amerikos Valstijų).
Kitas stebinantis atradimas buvo tas, kad kuo vyresnė pora, tuo trumpesnė sueitis ‒ priešingai vyraujančiai nuomonei (tikriausiai priklausančiai vyresnio amžiaus vyrams).