„Vieta, kurioje gali greitai atsipalaiduoti ir pailsėti“ – taip trumpalaikiui apsistojimui skirtas viešbučių kapsules apibūdino pirmojo tokio viešbučio Lietuvoje vadovė Gintarė Selenytė. „Light House Coliving“, įsikūręs Klaipėdos pakraštyje, veikia nuo 2019 metų.
Čia buriasi darbo komandos
„Viešbučių kapsules žmonės renkasi dažniausiai vasaros periodu arba kai atvyksta komandos, tarkim, iš darbo. Jie pasiima visas kapsules, darbo erdvę, ilsisi ir dirba kartu pas mus“, – sako viešbučio vadovė.
Pačios vadinamosios „kapsulės“ yra maži kambarėliai, turintys specialias žaliuzes, kurias užsitraukęs esi atskirtas mažame kambarėlyje, kuriame gali pailsėti. Visa kapsulių įkūrimo esmė buvo sutalpinti daug lovų į vieną, nedidelę erdvę.
Tiesa, kitaip nei Japonijoje, iš kurios kilo kapsulių idėja, Lietuvoje šių kapsulių kūrimo esmė buvo daugiau dėmesio skirti kolegoms iš darbo.
„Dažniausiai mūsų viešbutis yra skirtas apsistojimui su kolektyvu, komandos formavimui. Pas mus ateina darbo kolektyvai, freelanceriai, kartais ir keliautojai“, – pabrėžia G. Selenytė.
Viešbutis „Light House Coliving“ turi ir įprastų kambarių, kuriuose žmonės turi ir daugiau erdvės, ir įprastumo. Tačiau anot vadovės, kapsulės daug egzotiškesnės ir neįprastesnės, todėl žmonės į jas žiūri su didesniu susidomėjimu.
Neįprastas būdas pailsėti
Kapsulės yra toks nakvynės būdas, kuriuo žmonės daugiau mėgaujasi ir giriasi, pasakodami, kokia tai išskirtinė patirtis. Šios poilsio vietos taip pat pigesnės – kainos nakčiai vyrauja nuo 18 eurų. Viešbutis taip pat teikia erdves darbovietėms, susirinkimų kambarius komandoms.
Tiek kapsulių viešbutyje Lietuvoje, tiek Japonijoje buvęs keliautojas Orijus Gasanovas Delfi sako, kad Japonijoje kapsulių viešbučiai skiriasi tuo, kad turi daug kapsulių ir porą šimtų nakvynės vietų. Ten būna ilgi koridoriai su labirintais ir keliais aukštais išstatytos kapsulės.
Tiesa, Lietuvoje tokios kapsulių gausybės nėra – jų viso labo viešbutyje tėra 6, o rezervuotis vadovai rekomenduoja iš anksto.
„Didesnis intensyvumas pas mus yra nuo pavasario iki rudenio, todėl apie apsistojimą reiktų pagalvoti iš anksto. Kapsules žmonės renkasi trumpalaikiui apsistojimui – kelioms dienoms, nes čia mažai erdvės, ne taip, kaip viešbučių atskiruose kambariuose“, – sako „Light House Coliving“ vadovė.
Apsistojus – įvairios patirtys
Orijus Gasanovas Delfi rašo, kad kapsulėse erdvės ne per daugiausia: „Viduje erdvės nedaug, ten rasite tik lovą, patalus, rankšluostį, taip pat lentynėlę susidėti smulkiems daiktams, taip pat dvi rozetes ir šviesos jungiklį. Patartina į kapsulės vidų lįsti švariomis kojomis, geriausia nusirengus lauko drabužius, mat jokio prieškambario nėra. Vos įlendi į vidų – iškart atsiduri lovoje.“
Tiesa, kadangi kapsulių erdvė gan maža, čia gali pritrūkti oro, todėl dažnai reikia palikti atidarytas žaliuzes. Dėl to dažnai girdisi aplinkinis triukšmas – kaimyninių kapsulių triukšmas, žmonių pašnekesiai, knarkimas. Tačiau žmonės šią vietą renkasi ir dėl to, kad papasakotų kitiems apie neįprastą viešbutį. Vadovė G. Selenytė pažymi, kad šio viešbučio steigimo tikslas buvo žmonėms sukurti naują, dar Lietuvoje nematytą būdą pernakvoti.
„Norėjome žmonėms leisti išbandyti tai, kas čia dar neįprasta“, – sako G. Selenytė.