Lietuvos kelionių verslo asociacijos viceprezidentas Udrius Armalis tikina, kad pagrindinės kryptis į užsienį Vėlinių laikotarpiui išlieka Turkija ir Egiptas.
Šiuos kraštus poilsiui paprastai renkasi šeimos norėdamos pailsėti ir, pasak U. Armalio, negaili piniginės ištuštinti net iki 4-ių tūkstančių eurų savaitei.
„Anksčiau buvo populiarios pigios paskutinės minutės kelionės, o dabar žmonės pinigų negaili. Ant bangos yra poilsinės kelionės, jas renkasi žmonės, kurie nori pagulėti ir iš esmės nieko neveikti“, – sako jis.
Tokius pasiūlymus šeimos graibsto su įskaičiuotais pusryčiais, pietumis, vakariene, gėrimais ir užkandžiais tarp maitinimų, taip pat pramogomis viešbutyje, kartais ir ekskursijomis po miestus ar pasiplaukiojimais laivais.
Atostogauja net per mokslo metus
Anot jo, lietuviai renkasi vis ilgiau trunkančias keliones, aukoja net vaikų mokslo metų laiką.
„Pabėga iš mokyklų dar keletai dienų ir atostogauja“, – tikina Lietuvos kelionių verslo asociacijos viceprezidentas.
Ilgesnes keliones šeimos planuoja ypač į populiarėjančias egzotiškesnes kryptis, kaip Kanarų salos, o bilietas vienam žmogui į šias salas gali atsieiti nuo kelių šimtų iki beveik tūkstančio eurų vienam žmogui.
Taip pat, kaip paaiškino ekspertas, Kanarų salose dažniau lietuviai renkasi turistines keliones, o ne poilsines, esą patys pasirūpina transportu ir šukuoja salų kampelius.
Keliones žiemą planuoja į egzotinius kraštus
O štai Kalėdų ir Naujųjų metų proga lietuviai traukia daugiau į kitus žemynus. Štai į Tailandą, Šri Lanką, Maldyvus, Meksiką ar net Dubajų. Į pastarąjį iš Lietuvos dabar jau galima nuskristi tiesioginiu skrydžiu, pažymi ekspertas.
„Į Šri Lanką, Maldyvus ar Tailandą jau žmonės važiuoja ne mažiau kaip dešimčiai dienų, nes iš tiesų yra daugiau ką pamatyti, pajusti kultūrinius skirtumus“, – paaiškina jis.
Į minėtus egzotinius kraštus vien už bilietą šventiniu laikotarpiu lietuviams tenka pakloti po 600-700 eurų, sako Lietuvos kelionių verslo asociacijos viceprezidentas. Tačiau kai kuriuose iš jų esą pragyvenimas labai pigus.
„Tailande, pavyzdžiui, ypač pigus pragyvenimas, Šri Lanka irgi vienas iš pigesnių variantų, bet Dubajus šiek tiek brangesnė kryptis, bet kaina priklauso nuo to, ko nori. Jeigu žmonės nori viešbučio prie jūros kranto, tai su skrydžiu vienam žmogui gali ir 4 tūkstančiai eurų, o sezono metu kainos ir dar didesnės gali būti“, – kalba U. Armalis.
Dalinasi trimis kryptimis kelionėms su vaikais
Tinklaraščio „Nėra blogo oro“ autorei Lina Vasiliauskienė su šeima aktyviai keliauja po Lietuvą ir jau skaičiuoja įspūdžius iš daugelio aplankytų užsienio šalių, rašoma „Novamedia.lt“ pranešime žiniasklaidai. Ji dalijasi trimis maršrutais,i tiksiančiais vaikų rudens atostogoms.
Anot L. Vasiliauskienės, rudens vaikų atostogoms puiki kryptis – Lodzės miestas, įsikūręs centrinėje Lenkijos dalyje. Čia ir šaltuoju metų laiku galima rasti itin daug pramogų, kurios įtrauks tiek mažus, tiek didelius.
„Mūsų vaikams neabejotinai labiausiai įsiminė pramogų parkas „Mandoria“. Tai didžiausias Europoje, visus metus veikiantis atrakcionų parkas po stogu. Jei daugeliu atvejų vaikų mėgstami atrakcionai su vasaros sezono pabaiga užsidaro, tai čia tikrai galima pratęsti pramogas nepriklausomai nuo oro. Parkas įrengtas renesanso stiliumi, jame veikia net 20 skirtingų atrakcionų, trys iš jų – įvairių dydžių amerikietiški kalneliai, tad veiklos apstu visai dienai“, – pasakoja tinklaraštininkė.
Lodzėje taip pat yra vertas dėmesio vandens parkas, atsinaujinęs zoologijos sodas – vardija L. Vasiliauskienė.
Ieškant turiningo laiko, ji rekomenduoja apsilankyti vos prieš metus atidarytame Kosmoso žinių centre Cėsio mieste, Latvijoje. Interaktyvus žinių centras yra išsidėstęs net per tris aukštus, skirtas supažindinti su mokslo kaita tyrinėjant kosmosą, Marso kolonizacija ir astronautų kasdienybe.
„Mums didžiausią įspūdį paliko marsaeigio valdymas ir kosminės stoties kopija – į ją įėjus galima pamatyti, kaip astronautai kosminiame laive gyvena, valgo, prausiasi, kaip valdo laivą ir kokius vaizdus mato pro jo langus. Atvykus tam tikru metu, taip pat galima patekti į įspūdingą eksperimentų šou. Tiesa, tiek šou, tiek didžioji dalis informacinės medžiagos pateikiama tik latvių kalba“, – pasakoja tinklaraštininkė.
Tame pačiame miestelyje taip pat verta aplankyti Cėsio viduramžių pilį. Jos griuvėsiai pritaikyti lankymui, prieš įeidamas kiekvienas lankytojas gauna žibintuvėlį, su kuriuo pasileidžia į griuvėsių labirintą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Ne mažiau kelionėms su vaikais palanki kryptis – Estijos miestas Tartu.Pasak tinklaraštininkės, dar viena Baltijos šalyse esanti unikali vieta, kurios nevalia praleisti su vaikais – visai netoli Estijos miesto Tartu įsikūręs Ledynmečio muziejus. Jame vaikai sužinos, kaip susiformavo gamta nuo priešistorinių laikų iki šių dienų, sutiks didžiulį mamutą ir kitus jau išnykusius gyvūnus, interaktyviuose urvuose galės įsijausti į pirmųjų žemės žmonių gyvenimą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!