Moteris susiruošė gultis į soliariumo gultą, kai jame aptiko negyvos kitos moters kūną. Pakraupusi soliariumo klientė pastebėjo, kad soliariumą kažkas paliko įjungtą, todėl įspėjo personalą, nes iš gulto jai niekas neatsiliepė.
Soliariume praleido dvi valandas
Soliariumo personalas gultą atidarė ir jame rado įdegio sesiją prieš dvi valandas pradėjusios 50 metų amžiaus moters kūną, rašoma dailystar.co.uk.
Austrijoje esančio soliariumo darbuotojai apie moters kūną pranešė policijai – moteris į gultą atsigulė 14 val. 30 min., o be gyvybės ženklų buvo rasta 16 val. 45 min. Į įvykio vietą buvo iškviesta greitoji pagalba, bet mirusiajai jau niekaip nebuvo įmanoma padėti.
Policija sako, kad niekam įtarimai nepareikšti, taip pat neaptikta jokių soliariumo gulto sutrikimų. Pranešime spaudai soliariumo personalas sakė reiškiantis gilią užuojautą moters šeimai.
Australijos vyriausybė visus soliariumus uždarė 2015 metais
Apie soliariumų saugumą kalbama dažnai – pavyzdžiui, Australijos vyriausybė visus soliariumus uždarė 2015 metais, po visuomenės informavimo kampanijos, pavadintos „Dėl jokio įdegio mirti neverta“.
Kampanijos organizatoriai sakė: „Nėra tokio dalyko, kaip saugus įdegis. 2008 metais atlikti tyrimai rodo, kad kiekvienais metais Australijoje diagnozuojamas 281 melanomos ir 2 572 žvyninių ląstelių karcinomos atvejai, o taip pat fiksuojamos 43 mirtys, kurių priežastis yra soliariumų naudojimas.
Sveikatos apsaugos sistemai tai kasmet kainuoja maždaug 3 milijonus Australijos dolerių. Soliariumas nėra saugus būdas įdegti – jo naudojimas labai padidina vėžio riziką. Jei esate lankęsi soliariume, labiau rizikuojate susirgti vėžiu, nei žmogus, kuris ten niekada nebuvo. Jei nerimaujate dėl odos vėžio ir esate lankęsi soliariumuose, apie tai pasikalbėkite su savo šeimos gydytoju.“
2012 metais Didžiojoje Britanijoje būsima nuotaka mirė įdegio salone, susileidusi uždraustą įdegti padedantį preparatą.