Tai vienas iš pagrindinių pranešimų, skaitytų tarptautinėje konferencijoje „Šiuolaikiniai natūralūs gydymo metodai“, spalio 4 – 5 dienomis vykusioje Vilniuje bei Kaune. Į ją susirinkusiems medikams med. dr. Ulrike Keim priminė pagrindines lyčių medicinos tezes: vyrai ir moterys serga skirtingai, skirtingomis ligomis, skiriasi jų gyvenimo būdas ir požiūris į sveikatos priežiūrą, skiriasi medikamentų poveikis ir netgi gydytojų nustatytos diagnozės sergant tomis pačiomis ligomis. Kiekvieną iš šių teiginių pranešėja pagrindinė konkrečiais skaičiais ir pavyzdžiais.
Daugeliui ligų gydyti med. dr. U. Keim rekomendavo homeopatines priemones. Šias rekomendacijas ji grindė ne tik teorinėmis žiniomis (med. dr. U. Keim – Frankfurto prie Oderio Viadrinos universiteto homeopatijos modulio vadovė), bet ir ilgamete gydytojos patirtimi (ji baigusi medicinos studijas universitete, ilgus metus dirba vidaus ligų gydytoja).
Konferenciją „Šiuolaikiniai natūralūs gydymo metodai“ organizavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos akademija bei Homeopatijos ir homotoksikologijos asociacija. Tokias konferencijas Lietuvoje nuo 1996 metų dukart per metus pradėjo rengti tarptautinė Homeopatijos ir homotoksikologijos asociacija, vėliau - jos nare tapusi Lietuvos asociacija. Šiemetinės konferencijos temos: ūminiai, lėtiniai bei pasikartojantys pilvo organų negalavimai, jau minėta – lyčių medicina ir homotoksikologija, naujienos homeopatijoje.
„Daugėja medikų, taikančių homeopatinį gydymą. Keičiasi ir konferencijoje užduodami klausimai – pirmaisiais metais būdavo teiraujamasi apie placebo efektą, tai dabar tokių klausimų jau nebepasitaiko, dabar tikslinamasi, kaip geriau gydyti vienas ar kitas ligas“, – pasakojo Homeopatijos ir homotoksilogijos asociacijos prezidentė med. dr. Virginija T. Dambrauskaitė – Gudavičienė. Pasak jos, keičiasi ne tik medikų, bet ir plačiosios visuomenės požiūris į homeopatiją – vis daugiau žmonių ją supranta kaip medicinos sritį, ypač galinčią padėti sergant lėtinėmis ligomis ar profilaktikai. Ją taikantys medikai jau vertinami kaip profesionalai, o ne kaip neaišku kuo užsiimantys burtininkai.
„Vokietijoje homeopatija taip pat vis labiau populiarėja – tai liudija ir besikreipiančių žmonių skaičius, ir vaistinėse parduodamų homeopatinių preparatų kiekis. Homeopatija yra dėstoma universitete. Bet svarbu, kad homeopatiją taikytų profesionalūs medikai, kurie gali atlikti diagnostiką ir teisingai parinkti gydymą. Tad labai smagu matyti, kad Lietuvoje į šią konferenciją renkasi tikri profesionalai – tai liudija jų užduodami klausimai“, - komentavo situaciją med.dr. U. Keim.
Apie Homeopatijos ir homotoksilogijos asociaciją
Homeopatijos ir homotoksilogijos asociacija įsteigta 1998 m., šiandien ji vienija 240 gydytojų ir vaistininkų. Nuo 1999 m. asociacija du kartus per metus leidžia žurnalą „Biologinė medicina“, kuriame spausdinami aktualūs moksliniai straipsniai, klinikinių tyrimų aprašymai (užsienio bei Lietuvos autorių).