• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sklando mitas, kad pastoti negalima menstruacijų metu. Nors tikimybė pastoti menstruacijų dienomis yra mažesnė, ji nėra lygi nuliui. Jei bandote pastoti (arba bandote nepastoti), svarbu stebėti savo ciklą. Tai padės jums sekti vaisingiausias dienas, kai lengviau pastoti.

Sklando mitas, kad pastoti negalima menstruacijų metu. Nors tikimybė pastoti menstruacijų dienomis yra mažesnė, ji nėra lygi nuliui. Jei bandote pastoti (arba bandote nepastoti), svarbu stebėti savo ciklą. Tai padės jums sekti vaisingiausias dienas, kai lengviau pastoti.

REKLAMA

Dažnai pasitaikantis vaisingumo mitas yra tas, kad per mėnesines pastoti negalima. Nors tikimybė pastoti mėnesinių dienomis yra mažesnė, ji nėra lygi nuliui.

Štai ką reikia žinoti apie vaisingumą ir lytinius santykius mėnesinių metu, rašo healthline.com.

Pastojimui reikia, kad spermatozoidas susitiktų su kiaušialąste. Kai kiaušidė išskiria kiaušinėlį, kiaušinėlis gyvuoja tik 12–24 valandas. Spermatozoidai gali išgyventi apie 3 dienas.

Įprastas menstruacijų ciklas trunka 28 dienas. Pirmoji diena yra mėnesinių pradžia. Ovuliacija paprastai įvyksta apie 14 dieną (bet gali būti ir 12, 13 ar 14 dieną).

REKLAMA
REKLAMA

Ovuliacija yra tada, kai kiaušidė išskiria kiaušinėlį apvaisinimui. Jei gimdoje yra spermatozoidų, gali įvykti nėštumas.

Ovuliacija gali skirtis priklausomai nuo jūsų ciklo. Kai kurių žmonių ciklas yra ilgesnis – tarp mėnesinių būna maždaug 35 dienos. Tuomet ovuliacija įvyksta maždaug 21 dieną. Tų, kurių ciklas trumpesnis – 21 diena, ovuliacija įvyksta apie 7 dieną.

REKLAMA

Ar galima pastoti mėnesinių metu?

Lengva supainioti kraujavimą iš makšties su mėnesinių pradžia. Gali būti, kad kraujavote ovuliacijos metu, kai esate vaisingiausia. Tai galima lengvai supainioti su mėnesinėmis. Lytiniai santykiai be barjerinės apsaugos šiuo ciklo metu smarkiai padidina tikimybę pastoti.

Vidutiniškai ovuliacijos ciklas trunka nuo 28 iki 30 dienų. Tai reiškia, kad jei lytinių santykių turėsite mėnesinių metu, ovuliacija greičiausiai įvyks tik po kelių dienų. Tačiau tos, kurių ciklas trumpesnis, neturės tiek pat laiko tarp mėnesinių ir ovuliacijos.

REKLAMA
REKLAMA

Kita aplinkybė yra ta, kad spermatozoidai gali gyventi iki 72 valandų po ejakuliacijos. Artėjant mėnesinių pabaigai, jūsų galimybės pastoti padidės.

Jei domitės savo ovuliacijos dėsningumais, galite stebėti dienas tarp mėnesinių. Tai apima laiką, kai pradedate mėnesines, ir tada, kai mėnesinės vėl prasideda.

Per kelis mėnesius galite nustatyti dėsningumą, pagal kurį apytiksliai nustatysite, kada vyksta jūsų ovuliacijos ciklas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikimybė pastoti gali didėti ir mažėti per visą ovuliacijos ciklą. Nors vidutinio žmogaus mėnesio ciklas gali trukti 29 dienas, kitų žmonių ciklas gali būti nuo 20 iki 40 dienų ar ilgesnis.

Tikimybė pastoti praėjus 1–2 dienoms nuo mėnesinių pradžios yra beveik nulinė. Tačiau su kiekviena sekančia diena tikimybė vėl didėja, nors menstruacijos vis dar gali būti neprasidėjusios.

REKLAMA

Maždaug 13 dieną nuo mėnesinių pradžios nėštumo tikimybė yra apie 9 proc. Nors šie skaičiai gali būti maži, tai reiškia, kad niekada negalite būti 100 proc. užtikrinta, jog mėnesinių metu nepastosite.

Jei bandote pastoti, lytiniai santykiai mėnesinių metu nepadės pastoti, nebent mėnesinių ciklas trunka trumpiau nei 28 dienas. Tačiau visada įmanoma, kad galite pastoti.

Jei nesistengi pastoti, svarbu kiekvieną kartą naudoti kontracepcijos priemones, pavyzdžiui, dėvėti prezervatyvą arba vartoti kontraceptines tabletes.

Kontraceptinės tabletės nesuteiks barjero nuo lytiškai plintančių infekcijų (LPI), tokių kaip herpesas, gonorėja ar chlamidiozė. Norėdami apsisaugoti nuo lytiškai plintančių infekcijų, naudokite barjerinį metodą, pavyzdžiui, prezervatyvą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų