• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors dauguma specialistų skambina pavojaus varpais kalbėdami apie soliariumų sukeliama žalą žmogaus odai, tačiau, vis tik, ši grožio paslauga ir toliau išlieka itin populiari ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje.

Nors dauguma specialistų skambina pavojaus varpais kalbėdami apie soliariumų sukeliama žalą žmogaus odai, tačiau, vis tik, ši grožio paslauga ir toliau išlieka itin populiari ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje.

REKLAMA

Grožėtis gražia, lygia ir įrudusia oda žmonės nori visais metų laikais, tad apsilankyti soliariumuose nevengiama ne tik rudenį ar žiemą, tačiau ir atšilus orams.

Ką reikia žinoti apie soliariumus ir sveikatą kalbamės su gydytoja dermatovenerologe Laura Tautvydaite.

Soliariumas paspartina bėdas?

Neseniai socialinio tinklo „Facebook“ grupėje, kuri jungia įvairaus amžiaus moteris, buvo nuskambėjęs klausimas, kuriame teigiama: „Ką reikia žinoti apie vykimą į soliariumą? Kaip turėčiau pasiruošti?“

Nors komentaruose moterys netrukus ėmė dalintis patarimais, tačiau kai kurios jų pasidalino ir ne itin malonia patirtimi. Štai kelios moterys prabilo ir apie keistą sutapimą, kad po apsilankymo soliariume šios pastebėjo padidėjusius apgamus, kurie, kaip teigia komentatorės, pradėjo kelti nerimą.

REKLAMA
REKLAMA

Norint pastebėti, ar apgamas pakito, turime įvertinti pagrindinius kriterijus – asimetriją, netaisyklingą apgamo kontūrą, pakitusią jo spalvą ar kitus pokyčius.

REKLAMA

Ar galima sakyti, kad tinkamai pasiruošus, soliariumas yra saugi grožio procedūra ir neturėtume baimintis dėl žalos, jeigu viską taisyklingai atliekame, ja nepiktnaudžiaujame?

Atsakant norėčiau paminėti pagrindinį faktą, kuris yra įrodytas ir apie kurį taip garsiai kalba dauguma mokslininkų. Visame pasaulyje skelbiama, kad soliariumai – nesaugi procedūra ir visai nesvarbu, kiek laiko mes jame būsime, kiek kartų apsilankysime.

REKLAMA
REKLAMA

Net ir vienkartinis apsilankymas soliariume, kaip teigiama, padidina riziką atsirasti visų tipų piktybiniams odos vėžio susirgimams, įskaitant ir melanomos atsiradimą. Tad turbūt nuvilsiu iškart paminėdama, kad nėra jokios pasiruošimo taktikos, kaip būtų galima į soliariumą nueiti saugiai ar kaip saugiai iš jo išeiti ir gyventi po jo.

Kelios moterys teigia, kad po apsilankymo soliariume pastebėjo padidėjusius apgamus. Ar tokie pokyčiai yra galimi, o gal tai tik sutapimas?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apgamų pokyčiai gali sukelti daug abejonių, todėl visuomet skatinu pastebėjus pasikeitusį apgamą ar atsiradusį darinį pasitikrinti pas gydytojus dermatologus. Apgamų išvaizdos pokyčiai signalizuoja, kad odoje jau yra papildomų DNR pakitimų, kurie nutiko dėl ultravioletinių (UV) spindulių.

Melanoma formuojasi iš esamų ir / arba naujai atsiradusių apgamų, todėl apgamų pokyčiai yra tai, ko turėtume saugotis, nes būtent jie yra tiesiogiai susiję su šios nemalonios diagnozės rizika. Kitos odos vėžio ligos, nors ir nesusijusios su esamais apgamais, tačiau yra siejamos su naujai susiformavusiais odos dariniais, kuriuos taip pat žmonės neretai pastebi.

REKLAMA

Kokios tuomet yra sveikatai palankesnės alternatyvos norint turėti gražią, įrudusią odą?

Džiaugiuosi, kad šiais laikais yra įvairių alternatyvų. Pripažįstu, nors jos ir nėra idealios, tačiau manau, kad su laiku bus geresnė ne tik situacija, tačiau ir pasiūla. Šiuo metu galima alternatyva – dirbtiniai įdegiai: purškiamas ar tepamas. Jie yra ženkliai geresnis pasirinkimas nei soliariumas ar ilgas kaitinimasis saulėje, kas skatina odos vėžio ar melanomos atsiradimo riziką.

REKLAMA

Kuomet žinome, kiek saulė teikia žalos ir kelia rizikos, mėgautis ja tik dėl grožio – neprotinga. Labiausiai neramina faktas, kad ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje apsilankyti soliariume mėgsta jauno amžiaus žmonės. Jauno žmogaus, kurio organizmas dar bręsta, formuojasi, oda yra gerokai pažeidžiamesnė ir stiprūs UV spinduliai, ypatingai esantys soliariumuose, ženkliai padidina riziką ateityje susirgti melanoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiai bėdai iliustruoti yra net skaičiai, kurie iš tiesų gąsdina. Teigiama, kad rizika susirgti melanoma padidėja net 50 proc. tuo atveju, kai asmuo iki 20 metų yra bent kartą apsilankęs soliariume.

Be to, pasaulyje net yra šalių, kurios soliariumus yra uždraudusios ir paskelbusios, kad tokios paslaugos teikimas – nelegali veikla. Tarp šių šalių yra Brazilija, Australija. Šiose šalyse žmonės ir taip gauna daug saulės spindulių, todėl natūralu, kad jie pirmieji pastebėjo, kokias pasekmes sukelia saulė natūraliai gyvenimo eigoje.

REKLAMA

Būtent šių šalių gyventojai pastebėjo, kad melanomos atvejai yra išaugę jaunų moterų tarpsnyje, kurios ne tik aktyviai mėgavosi saulės spinduliais, tačiau ir soliariumais. Žinau, kad tokių sprendimų siekiama priimti ir Jungtinėse Amerikos Valstijose – šiuo metu draudimas naudotis soliariumais iki 18 metų amžiaus yra tik kai kuriose valstijose.

Galbūt kažkada tokių pokyčių imsimės ir mes, o šiuo metu norisi tik šviesti visuomenę, kad suprastume, jog tai nėra tik grožio paslauga be jokios kainos. Kaina yra, tik ji gerokai vėliau yra matoma.

Kokio b...io ten eiti? Na nebent esi išsigimėlė arba prostitutė, norinti rasti turtingą ,,papiką"
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų