• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aplink pasaulį – ragauti kavos, arba gidas kavos mėgėjams

Kava geriama visame pasaulyje. Tačiau įvairiuose kraštuose egzistuoja savitos su kavos gėrimo gamyba susijusios tradicijos. Be to, kava gardinama įvairiausiais prieskoniais ir produktais – cinamonu, kardamonu, imbieru, šokoladu, alkoholiu, druska ar net pipirais, jau nekalbant apie mums įprastus pieną ar grietinėlę, rašo kelioniumanija.lt.

REKLAMA
REKLAMA

Šiandien milijonai žmonių neįsivaizduoja savo ryto be kavos puodelio, o prieš keletą šimtmečių šis gėrimas buvo skirtas tik turtingiesiems, be to, kavai buvo priskiriamos įvairios magiškos savybės.

REKLAMA

Espreso – Italijos klasika

Nenustebkite, jei daug kur Italijoje, ypač mažiau populiariose vietovėse, tiesiog nebus kito kavos pasirinkimo, tik espreso. Tai – itališka klasika. Mažutėlis puodelis, neišpasakyto stiprumo tonizuojantis gurkšnelis kavos, dažniausiai tikrų italų geriamas tiesiog prie baro. Kokybišką espreso puošia tiršta stora karamelės spalvos puta. Tik nesakykite EXpreso.

REKLAMA
REKLAMA

Turkiška kava

Jei lankėtės Turkijoje, turbūt pastebėjote, jog tikra turkiška kava (Türk kahvesi) verdama specialiuose variniuose induose su ilga rankena, cezve. Tai yra osmanų kavos gėrimo kultūros palikimas. Gaminant turkišką kavą, pupelės yra sumalamos labai smulkiai, kone iki miltelių, kuriuos užpylus šaltu vandeniu ir pagardinus cukrumi, šis mišinys yra verdamas ant lėtos ugnies, nemaišant ir iki galo neužvirinant. Kava Turkijoje paprastai skanaujama su tradiciniais turkiškais saldumynais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Austriška Melange

Melange – bene populiariausias Austrijos sostinės Vienos kavinėse pateikiamas gėrimas. Ši kava gaminama panašiai kaip kapučino kava – su išplaktu pienu, pabarstant kakavos milteliais. Melange kavai gaminti naudojama labai švelni, nestipri kava

REKLAMA

Frappe – graikiška šalta kava

Nenuostabu, jog saulėtoje Graikijoje mėgiama šalta kava, frappe. Ši kava yra gaminama ne maišant, o plakant jos ingredientus – tirpią kavą, pieną, cukrų, ledukus – ir geriama pro šiaudelį. Visai kaip pieno kokteilis, pagardintas kavos skoniu.

Airiška kava

Kol airiai ir škotai ginčijasi, kurie iš tikrųjų pirmieji pagamino viskį, airiška kava išlieka vienu iš specifinių Airijos gėrimų. Gaminama iš kavos, plaktos grietinėlės, cukraus ir, be abejo, gardinama viskiu, airiška kava tinka norintiems sušilti. Airiška kava ir gimė paskatinta būtent noro sušilti, kadangi ją sukūrė ir atšiauraus Foynes oro uosto keleiviams pateikė šio oro uosto vadovas 20 a. pirmojoje pusėje. Tiesa, gaminant airišką kavą būtina laikytis tam tikros ingredintų eiliškumo taisyklės – pirmiausia į palyginti siaurą stiklinę pilama kava, po to pašildytas viskas (būtinai airiškas!), o po to cukrus ir plakta grietinėlė. Ir dar, gerdami airišką kavą, jokiu būdu nemaišykite kavos su plakta grietinėle – kava yra skirta gerti pro vėsų grietinėlės „debesėlį“.

REKLAMA

Etiopijos kava - buna

Kavos gimtine tituluojama Etiopija iki šių dienų išlaikiusi savotiškas kavos gėrimo tradicijas, kurios siejamos ne tik su gėrimu, bet ir su socialiniu bendravimu. Čia kava gali būti patiekiama ne tik su cukrumi, bet ir su druska ar net sviestu. Beje, kavos gėrimo ceremonija Etiopijoje gali užtrukti ir ne vieną valandą, tačiau nenorėdami įžeisti vaišingų šeimininkų, tokios ceremonijos metu turėtumėte išgerti ne mažiau trijų puodelių kavos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Arabiška kava

Arabiškos kavos virimo tradicijos siejamos su beduinais, kurie kavą gamindavo metaliniuose kavinukuose ir virdavo ją ant įkaitinto smėlio. Arabiška kava tradiciškai gardinama prieskoniais, tokiais kaip kardamonas, muskatas ar gvazdikėliai.

Marokietiška kava

Marokas garsėja spalvingais ir kvapniais prieskonių turgeliais, tad nenuostabu, jog šioje šalyje geriama kava yra taip pat gardinama įvairiausiais prieskoniais – kardamonu, imbieru, cinamonu, kuminu ar net pipirais. Įdomu tai, jog Maroke geriamos kavos skonis priklauso net ir nuo progos, pavyzdžiui, per vestuves įprasta gerti saldžią kavą, o laidotuvių metu patiekiama karti juoda kava.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų