„Suvokus savo neteisingus žingsnius lieknėjant pastebėsite, kaip šis tikslo siekimas gali būti kur kas lengvesnis ir greitesnis nei įsivaizdavote. Svarbiausia, neapgaudinėti savęs ir pripažinti savo klaidas, silpnybes, su kuriomis susiduria dažna moteris“, – sako mitybos specialistė, asmeninė trenerė Jūratė Gliožerienė.
1.Suvalgius viena saldainį manote, kad visa diena sugadinta ir toliau be sustojimo tęsiate valgymus
Siekiant sulieknėti visiškai atsisakyti saldumynų nereikia, kadangi gyvenimas ir taip per trumpas, jog neleistume sau akimirkų, kurios mums teikia malonumą. Vis dėlto, svarbu atsiminti, jog visur reikalingas balansas.
„Šioje situacijoje reikia atkreipti dėmesį į tai, koks maistas sudaro didžiąją dalį dienos valgymų. Jeigu per kavos pertraukėlę suvalgysite nedidelį pyragaitį ar porą saldainių, tai būtų aukso viduriukas tarp puikios fizinės ir psichologinės būklės lieknėjant.
Pirktinius skanėstus geriausia būtų keisti naminiais gaminiais, kadangi namuose kepant pyragą žinosite, ko ir kiek įdedate, nenaudojant jokių žalingų priedų. Pavyzdžiui, naminis obuolių pyragas būtų vienas iš tinkamiausių pasirinkimų norint paskanauti ir pasimėgauti saldžia akimirka, o jei dar naudosite kokybiškus miltus, kaip avižų arba pilno grūdo, ne tik pasmaližiausite, bet ir gausite maistingų medžiagų“, – pataria mitybos specialistė.
2.Užsibrėžiate per dodelius tikslus, dėl kurių prarandate motyvaciją
Pradedant lieknėti ir išsikeliant per didelius tikslus, jų įgyvendinti greitai neįmanoma, todėl neilgai trukus moterims dingsta motyvacija stengtis, kas paskatina viską mesti ir vėl sugrįžti prie netinkamos mitybos ir pasyvaus gyvenimo būdo.
„Tokiais atvejais moterys pradeda sportuoti 7 dienas per savaitę, drastiškai pakeičia mitybą, kurios neįstengia laikytis ilgą laiką, nes dažniausiai atsisako visko, išskyrus salotų lapų. Taigi, norint išlaikyti motyvaciją, būtina pradėti nuo teisingo tikslo suformulavimo ir kelių esminių žingsnių judėti pirmyn.
Pavyzdžiui, pirmas žingsnis – per dieną išgerti reikiamą kiekį vandens, kitas žingsnis – padidinti mitybos racione vaisių ir daržovių kiekį, vėliau – palaipsniui didinti kasdienį fizinį krūvį: vaikščiojimas, bėgiojimas, rytinė mankštą, sporto salė ar kitą mėgstama veiklą“, – teigia specialistė.
Laikantis šių principų pagerėjusia savijauta bei lengvumo jausmu žmogus gali pradėti mėgautis jau po kelių dienų, nors dažnai moterys to nepastebi, kadangi koncentruojasi tik į tai, ką rodo svarstyklės. Vis dėlto, pašnekovė teigia, kad pagerėjus savijautai natūraliai atsiranda noras daugiau judėti, atsisakyti vis daugiau žalingų maisto produktų ir be jokios kančios, palaipsniui gyvenimas ima keistis kartu su kūno linijomis, nuotaika bei gerėjančia sveikata.
3. Per daug susikoncentruojate į sunkumus
Metant svorį moterys taip pat dažnai pamiršta susitelkti į išsikeltą tikslą ir labiau akcentuoja tai, kaip sunku viso to pasiekti.
„Dejuoti ir skųstis dėl sunkumų gali kiekvienas, tačiau užmiršti vargšo poziciją ir pasiekti tikslus sugeba tie, kurie pirmiausia išdrįsta išlipti iš komforto zonos. Jeigu matote, kad jūsų gailestis sau stumia jus link bedugnės krašto ir atneša tik kančias, reikėtų keisti strategiją, mąstymą ir pradėti veikti kitaip. Šioje situacijoje yra du variantai: arba gyventi patogiai, bet save dėl to graužti, arba nustoti verkšlenti, dėti pastangas ir gyventi, kaip svajojam“, – kalba J. Gliožerienė.
4. Manote, kad kreipiantis į specialistą nereikės stengtis
Prieš kreipiantis į specialistą, kuris padėtų atsikratyti nereikalingų kilogramų, būtina išsigryninti kelis esminius aspektus. „Pirmiausia, reikia atsakyti pačiam sau, kodėl reikalingi tokie pokyčiai, kokie galimi pliusai ir minusai iš esmės keičiant savo gyvenimo būdą. Suprasti, ko norite ir kiek sugebėsite įdėti pastangų.
Drastiškos priemonės visada priveda prie drastiškų pasekmių, tai žala tiek fizinei, tiek psichologinei sveikatai, todėl žinantiems, ko nori ir pasiryžusiems, išties pravartu konsultuotis su savo darbą išmanančiu specialistu. Tokiu būdu tikslo link eisite tiesesniu keliu, nereikės abejoti, blaškytis tarp gausybės informacijos ir akivaizdžiai matysite rezultatus“, – teigia mitybos specialistė.
5. Lieknėjimas – vienos dienos užgaida
Pašnekovė pasakoja, kad dažnai tenka susidurti su moterimis, sveriančiomis vos 50 kg. ir tikinančiomis, jog joms būtina atsikratyti dar svorio ir tai reiškia, kad moteris iškreiptai suvokia sveiką kūną.
„Šiomis dienomis labai didelę įtaką mūsų suvokimui turi socialiniai tinklai, kurie iškreipia požiūrį į sveiką kūną, sveiką gyvenseną ir dailią figūrą. Visgi, esminis dalykas, kad žmogus savo kūne jaustųsi patogiai.
Visada galima pasitikrinti KMI (kūno masės indeksą) ir sužinoti, ar jis patenka į sveiko žmogaus kategoriją, ar vis dėlto reikėtų susirūpinti savo svoriu. Taip pat reikia žinoti, kad kūno dydis neparodo sveikatos būklės. Neretai stambesni žmonės būna kur kas sveikesni ir energingesni nei tie, kurie turi labai liekną kūną.
Vėlgi, šiuo atveju būtina neužmiršti balanso, tačiau žmonės dažniausiai puikiai jaučia, kada laikas susiimti, išskyrus atvejus, kuomet lieknėjimo užgaida atsiranda dėl mados ar iškreipto sveiko kūno suvokimo“, – tvirtina Jūratė Gliožerienė.