Sėdėdami prie kompiuterio, darbuodamiesi pasilenkę į priekį, net nepastebime kaip yra atsikišusi bei įsitempusi mūsų galva bei kaklas. Dėl tokios laikysenos sutrinka bei prastėja kraujotakos veikla, pradeda kauptis riebalai. Tai nulemia „našlės“ kupros atsiradimą.
„Našlės“ kupra susiformuoja nuo netaisyklingos laikysenos, esant viršsvoriui bei tą nulėmus genetikai. Labai mažas procentas vyrų ją gali turėti, gal vos tik vienas. Tačiau, būna, pasitaiko, nes dabar keičiasi mūsų hormoninė sistema. Bet praktiškai našlės kupra dėl to ir vadinasi našles, o ne našlių, nes tai moteriška bėda“, – sako masažuotoja Karina Mikailova.
Dažniau nustačius diagnozę yra girdimas terminas, kad tai yra susikaupusios sprando srityje druskos. Pasak masažuotojos, tai yra visiškas mitas.
„Jokios druskos nesikaupia pas mus sprande, ten yra riebalai. Iki šiol kai kurie gydytojai vartoja druskų terminą tam, kad senyvo amžiaus žmones suprastų, kad pas juos kaupiasi riebalai. Tas jau yra išaiškinta bei įrodyta, kad tai nėra druskos, tai yra riebalai.
Būna žmonės sako, kad tas „druskas“ reikia nulaužti, nudaužyti, tačiau ir tai yra netiesa, nes tai yra riebalai ir mums ką reikia daryti, tai gerinti kraujotaką, pagerinti praeinamumą nuo kaklo į visą galvą, kuprą masažuoti, kad tą riebalų sąstingį išjudintume“, – aiškina K. Mikailova.
Svarbiausia problemą pastebėti laiku
Susikaupę ant kaklo riebalai, kurie yra negydomi laiku, bėgant laikui didėja. Pasak masažuotojos, tik pastebėję, žmonės turi susirūpinti augančia kupra.
„Kol jis yra šviežias, tik pastebėję iškart turime pradėti spręsti problemą, ją sutvarkyti ir rūpintis nuolat Jeigu jau problema yra, riebalai ten norės kauptis ir kauptis, todėl mes darome pratimus kaklui, masažus, geriname laikyseną ir jei turime viršsvorio, metame svorį“, – įspėja K. Mikailova.
Laiku nepradėjus taikyti prevencijos, riebalai sukietėja, tampa nebejudrūs, o tai turi rimtas pasekmes.
„Senyvame amžiuje, kuomet kupra jau yra didžiulė, pradeda tirpti galūnės, pirštai, spengia ausyse, skauda bei svaigsta galva ir tuomet mes jau nieko nebegalime padaryti, nes riebalai yra sustingę ir nebeišjudinami. Tai jau nebegrįžtamas procesas“, – sako masažuotoja.
Simptomai išduodantys, kad „našlės“ kupra yra nebepajudinama yra nejautra liečiant ją, tačiau kylanti didelė įtampa pečių juostoje, kakle. Taip pat rankų tirpimas, svaigstanti galva, spengimas ausyse, nuolat skaudanti galva bei „medinis“ kaklas.
Atsikratyti galima ir namų sąlygomis
Masažuotoja K. Mikailova pataria pradėti nuo mankštos, kurią galima atlikti namų sąlygomis ir net kelis kartus per dieną.
„Iš pradžių galima lankstyti kaklą stumiant jį atgal į visas puses: į kairę, į dešinę ir taip toliau sukiojant jį puslankiu. Daryti tempimo pratimą, tačiau tai turi būti labai ramus lengvas judesys, komfortiškas tempimas, staigių judesių daryti negalima, viskas ramiai, švelniai. Tą galima daryti kasdien, net ir po kelis kartus“, – pasakoja K. Mikailova.
Pasak masažuotojos, be mankštos galima taip pat rankomis trinti kaklą, daryti savimasažą paminkant kuprą arba naudoti anticeliulitinę silikoninę taurelę, ją patepus aliejumi ir taip masažuoti sukant ratu, taip gerės kraujotaka.
„Naudinga priemonė yra adatų arba dėlių terapija, taip pat apsilankymai pas specialistus masažui. Pamatyti, ar kupra mažėja, ar ne, galime po masažų, jeigu sumažėjo – reiškia ji yra gyva, paslanki ir galima bei reikia su ja dirbti toliau“, – teigia masažuotoja Karina Mikailova.