Ant Aldonos palangių stovi ne viena dešimtis įvairiausių orchidėjų, traukiančių akį ir savo žiedais, ir spalvomis.
Ji pasakoja, kad tereikia, jog gėlė gautų pakankamai saulės, geriausia vieta orchidėjoms – šiaurinė arba rytinė palangė. Taip pat svarbu nepamiršti laistyti orchidėjų.
„Ką pastebiu, kad daug žmonių persistengia su laistymu – orchidėjos jokiu būdu negali užmirkti ir nereikia jų laistyti kas porą dienų. Aš, asmeniškai, laistau kas maždaug 10 dienų virintu atvėsintu vandeniu. Kas turi pririnkę lietaus vandens, jis irgi labai naudingas.
O nežinantiems, kada laistyti, yra labai paprastas būdas tai patikrinti – įkiši medinį pagaliuką, palaikai kiek laiko ir ištraukus matosi, pagaliukas sudrėkęs ar ne. Jeigu sudrėkęs, tai ir laistyti nereikia“, – kalbėjo ji.
Išdavė orchidėjų priežiūros patarimą
Aldona užsimena, kad pas ją orchidėjos žydi gausiai, dažnai ir ilgai. O kokia to paslaptis?
„Jokia čia paslaptis – norint, kad orchidėjos žydėtų, reikia, kad naktį būtų žemesnė temperatūra nei dieną. Kad dar greičiau pražystų, laistau vandeniu su bananų žievėmis.
Buvau skeptiška, kai pamačiau šį būdą, galvojau, kad tikrai jau nesuveiks, bet dabar turiu atsiimti savo žodžius, man tai suveikia puikiai, orchidėjos tikrai žydi ir ilgiau, ir žiedai įspūdingesni“, – sakė Aldona.
Moteris pasakoja, kad naudoja nedžiovintas bananų žieves, jas pasmulkina, deda į 500 mililitrų stiklainį ir užpila virintu atvėsintu vandeniu ir pridengusi rankšluostėliu palieka mirkti parą-dvi.
Tada belieka nukošti vandenį, praturtintą bananų žievėse esančiomis naudingomis medžiagomis, ir laistyti orchidėjas.
„Palaistau tokiu vandeniu savo orchidėjas kartą per mėnesį, kartais kas du, jei primirštu. Prieš tai orchidėjų šaknis gerai perlieju vandeniu ir užpilu šiek tiek pasigamintų trąšų“, – pridūrė moteris.
Priežastis, kodėl bananų žievės naudingos orchidėjoms, paprasta – jose gausu kalio. Tai maistinė medžiaga, kuri yra būtina augalams augti. Be to, kalis didina orchidėjų atsparumą ligoms, prisideda prie sveiko ir tvirto šaknyno vystymosi ir skatina žydėjimą.
„Nesu ekspertė, bet visur galima rasti informacijos, kad kalis yra reikalingas augalams, nes padeda pernešti angliavandenius, kurie reikalingi, nes yra energija, kurią augalas panaudoja žydėjimui“, – užbaigė Aldona.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!