Susisiekus su bėgiką gaivinti padėjusiu Virginijumi, jis naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad su žmona ir vaiku bėgo olimpinę mylią, jau buvo pasiekę finišą, kai žmona pasakė, kad vienas bėgikas sukniubo.
„Buvome kaip tik parbėgę, žmona atsisuko ir pasakė, kad bėgikas guli, jam kažkas negerai, eik pažiūrėti. Nuėjau, o jis jau buvo be sąmonės, vyzdžiai išsiplėtę, akis atmerkęs plačiai ir vos apčiuopiamas pulsas“, – pasakojo įvykio liudininkas.
Reaguoti būtina nedelsiant
Jis pats sako nematęs, kaip bėgikas sukniubo, tačiau žmona pasakojo, kad maždaug 65 metų vyras pirmiausia atsisėdo ant žemės, vėliau prarado sąmonę.
Virginijus nepasimetė ir kartu su kita moterimi nieko nelaukdamas pradėjo gaivinti vyrą, atlikti krūtinės ląstos paspaudimus. Vėliau prie jų prisijungė dar viena moteris, pradėjusi daryti įpūtimus:
„Dar defibriliatorių atnešė iš baseino kažkoks žmogus, jį uždėjome, šoką padarėmė vieną kartą ir po to atvažiavo greitoji pagalba, perėmė iš mūsų medikai gaivinimą toliau.“
Kaip vėliau paaiškėjo, bėgiką ištiko infarktas. Medikams pavyko atstatyti kraujotaką, tačiau jei ne greita šalia buvusių asmenų reakcija, nežinia, kokia būtų šio įvykio baigtis – dėl nenutrūkstamo ir laiku suteikto gaivinimo nesutriko smegenų aprūpinimas deguonimi ir širdies kraujotaka.
Pats Virginijus – kariškis, todėl puikiai žino, kaip suteikti pirmąją pagalbą. Jis pabrėžia, kad šios žinios reikalingos kiekvienam, nes žinant, kaip elgtis, galima išgelbėti gyvybę: „Gaivinimas, iš esmės, yra pagrindas, nes kiekvieną minutė yra lemtinga.“