Tasmanija – tai sala, nutolusi apie 240 km nuo Australijos kontinento ir tuo pačiu pavadinimu viena iš Australijos valstijų. Tai 26-oji pagal dydį sala pasaulyje. Nors daugybė keliautojų aplenkia Tasmaniją, tie, kurie į šį regioną užsuka lieka sužavėti unikalios laukinės gamtos. Pateikiame 5 priežastis, dėl kurių tikrai būtina aplankyti Tasmaniją.
Švariausias pasaulyje oras ir vanduo
Itin švarus oras leis jūsų plaučiams atsipūsti nuo kasdienės toksinų, gaunamų gyvenant mieste, dozės, o švarus vanduo šaltiniuose ir šuliniuose leis sutaupyti geriamam vandeniui ir po jūsų apsilankymo neteks palikti krūvos plastikinių tuščių vandens butelių, mat geriamo vandens atsargas nuolat galėsite papildyti iš gamtinių šaltinių.
Tasmanija (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)
Maistas ir vynas
Tasmanija yra Australijos sūrio sostinė. Sūriai gaminami iš natūralaus kokybiško pieno, mat galvijų bandos ganomos vešliose pievose švarioje aplinkoje. Dar vienas produktas, kuriuo garsėja Tasmanija – tai obuolių sidras. Ėrienos mėgėjais čia taip pat atras puikių mėsos patiekalų.
Laukinė gamta
Milžiniški Tasmanijos miškai yra žmogaus veiklos nepaliestos ir neužterštos teritorijos. Yra sunkiai įžengiamų vietų, kaip kad 1,38 milijono hektarų Vakarų lyguma, kurios didžioji dalis užžėlusi džiungles primenančiu mišku. Čia dar galima aptinti Tasmanijos tigrų, kurie oficialiai laikomi išnykusiais.
Tasmanija (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)
Jei Sidnėjus jus sužavės stikliniais dangoraižiais, tai provincija ištirpdys jūsų širdį savo ramybe, . Nedideliuose, dažniausiai šeimoms priklausančiuose svečių namuose, kavinėse ar parduotuvėse sulauksite tikrai nuoširdaus dėmesio ir atostogos šiame krašte bus nepamirštamos.
Tasmanija (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)
Istorija: nuo aborigenų iki naujakurių
Nors daugelis kitų Australijos miestų buvo daugybę kartų perstatyti taip, kad pirmieji gyventojai šių vietų tikrai neatpažintų, Tasmanijos regionas, pagarsėjęs kaip nuteistųjų gyvenvietė, pasikeitė ne tiek jau daug. Mažesniuose kaimeliuose vis dar galite pamatyti arklių traukiamiems vežimams skirtų tiltų, akmenių klėčių ir kitų mažiems kaimeliams būdingų kolonijinės kultūros buvimų ženklų. Įdomu tai, kad čia vis dar gyva naujakurystės dvasia, o kartais, gerai paieškojus, galima atrasti ir senųjų Tasmanijos aborigenų kultūros liekanų.