Visgi dalies varginančių, ypač lėtinių, skausmų galima išvengti, laikantis šių patarimų:
. Kiek įmanoma keiskite kūno poziciją darbo metu. Nemaža dalis žmonių didžiąją dienos ir gyvenimo dalį praleidžia tam tikroje darbovietėje, tad itin svarbu užtikrinti tinkamas sąlygas, kuomet galima pailsinti nugaros raumenis. Jeigu žmogus dirba stovimą ar sėdimą darbą, jam reikia kartais pasivaikščioti arba bent jau kartais pakeisti savo kūno poziciją į priešingą. Optimalus variantas būtų – daromos kelių minučių pertraukėles kas valandą.
. Mankšta – geriausia sveikos nugaros draugė. Sportuokite bent 3 kartus per savaitę po 30 minučių, taip pat stenkitės daugiau vaikščioti: lipkite laiptais, o ne važiuokite liftu, eikite pėsčiomis į parduotuvę. Kaip itin efektyvi mankšta gali būti ir energingai atliekami namų ruošos, buities darbai. Kiekvieną dieną rekomenduojama atlikti skirtingas užduotis, kad su pertraukomis, bet reguliariai judėtų vis kiti kūno ir nugaros raumenys.
. Taisyklingai naudokite mobilųjį telefoną. Tekstinius pranešimus rašykite ar skaitykite ne stovėdami (kuomet labai įsitempia kaklo raumenys, o neretai ir kūprinamasi), bet sėdėdami. Telefoną reikia laikyti kuo tiesiau akių lygyje, ne žemiau krūtinės, kad sumažintumėte apkrovą kaklo ir nugaros raumenims. Kalbėdami telefonu taip pat geriau stenkitės naudoti laisvų rankų įrangą, o ne laikykite telefoną pridėję prie ausies.
. Taisyklingai kelkite sunkius daiktus. Jei daiktas yra padėtas ant žemės, pritūpkite ant vieno kelio, užkelkite jį ant kito kelio, prispauskite prie kūno ir tik tada kelkite. Moterims nerekomenduojama kelti sunkesnių daiktų nei 10 kilogramų, o vyrams – daugiau nei 30 kilogramų, kitaip atsiranda tikimybė, kad bus pažeisti nugaros raumenys, susidėvės tarpslanksteliniai diskai bei stuburo raiščiai. Jeigu moteris dirbą darbą, kuriame nuolat tenka kelti daiktus, tuomet rekomenduojamas svoris, kurio geriau neviršyti, sumažėja iki 7 kilogramų, o vyrams – iki 15 kilogramų.
. Vairuodami automobilį ilgesnius atstumus, darykite pertraukas. Bent kas porą valandų, praleistų kelyje, sustokite ir išlipkite iš automobilio trumpai pasivaikščioti arba bent jau atsistokite ir šiek tiek pajudėkite. Ilgesnėje kelionėje naudokite specialias atramas, skirtas juosmens sričiai, kad išlaikytumėte kuo mažiau įsitempusius nugaros raumenis.