Gaëlle Meheut (36) iš Vanuatu, netoli Fidžio esančios salos, pati savo mamos krūtimi buvo maitinama tik tris pirmuosius gyvenimo mėnesius. Pati tapusi mama ji visai neplanavo taip ilgai maitinti krūtimi. Tačiau dabar, jos pirmagimiui Ewanui jau sulaukus penkerių, ji vis dar jį žindo, rašoma dailystar.co.uk
36 metų moteris pasakoja:
„Prieš susilaukdama vaikų niekada nemaniau, kad taip ilgai juos žindysiu – tiesą sakant, visai negalvojau apie žindymą. Prancūzijoje moterys vidutiniškai krūtimi maitina 17 savaičių – mes net kalbėjomės, kad pirmagimį galėtume maitinti iš buteliuko, kad su juo būti galėtų ir mano vyras Benoît. Jam gimus viskas buvo labai natūralu. Aš neturėjau jokių mišinėlių, be to, čia nėra nė vienos ligoninės, todėl man pasisekė, kad turėjau pieno.“
Gaëlle akušerė jai sakė, kad savo pačios vaiką žindė iki ketverių metų, nors daugeliui žmonių tokia mintis atrodė šokiruojanti. Tuomet moteris pradėjo domėtis maitinimo krūtimi privalumais.
Gaëlle su vyru taip pat turi trijų metų amžiaus dukrytę Maia, kuri irgi yra maitinama krūtimi. Mama abu vaikus maitina kartu – jos manymu, tai stiprina ryšį tarp vaikų.
Ji sako:
„Mano tikslas vis dar yra nustoti maitinti natūraliai – didžiajam dabar yra penkeri, nors ne visada viskas einasi sklandžiai, kartais pavirstu beprote mama su išprotėjusiais vaikais po vieną prie kiekvienos krūties. Man labai patinka mūsų santykis ir tos akimirkos, kai juos maitinu. Dabar tai jau nebėra mityba, bet nusiraminimas, kai vaikai užsigauna, yra nusiminę, nuliūdę ar ryte nori prisiglausti.“
Ewanas dabar yra žindomas iki trijų kartų per dieną, o mažoji Maia – nuo penkių iki 10 kartų per dieną. Vaikai negauna žįsti vakarais ar pabudę naktį – tokiu atveju jiems duodama karvės pieno.
Gaëlle sako: „Būna atvejų, kai jau norėtum nustoti, bet kita vertus, nenori nutraukti šio proceso, o vaikams sunkiai sekasi suprasti mano ribas ir mano teisę pasakyti ne. Kartais būna daug rėkimo.“
Gaëlle nežino, kada tiksliai nustos vaikus maitinti krūtimi, bet nori, kad vaikų maitinimas krūtimi nebūtų stigmatizuojamas. Žindymo nuotraukomis ji dalinasi internete. Nepaisant džiaugsmingo jos nusiteikimo, moteris internete susilaukė neigiamų komentarų iš žmonių, kurie svarsto, kada maitinimas krūtimi virsta kraujomaiša ir tvirkinimu. Nors Vanuatu, kur gyvena Gaëlle, ilgalaikis žindymas yra priimtinas, kitose pasaulio šalyse į tai žiūrima kitaip.
Gaëlle sako: „Prancūzijoje iš girtų draugų susilaukiau negražių komentarų – tai buvo tikrai bjauru, Ewanui tada buvo dveji, o Maia buvo naujagimė. Jie sakė: „O, kaip jam pasisekė, aš irgi norėčiau daryti tą patį.“ Vienas iš tų draugų vėliau atsiprašė.
Mitai, kuriais žmonės tiki ir man sako, yra tai, kad turėčiau nustoti, kad tai kraujomaiša ar vaikų tvirkinimas, kad jiems reikia valgyti tikrą maistą, nors jie jį valgo, įprastu maistu juos maitinti pradėjau nuo šešių mėnesių amžiaus.“
Daugelis reakcijų jos instagramo profilyje yra teigiamos, bet visada atsiranda ir kritikų. Gaëlle sako: „Kiekviena moteris turi teisę žindydama savo vaikus daryti taip, kaip išmano, ir nė viena dėl to neturėtų gėdytis.“