• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kasdienė moters situacija bemaž tokia: dirbame ne mažiau už vyrus, grįžtame tokios pat pavargusios kaip ir jie, tačiau mums dar reikia paruošti vakarienę, paskui išplauti kalną indų, išnešti šiukšles, nes jos jau kelinta diena byra per kraštus. O mūsų brangieji ilsisi, nes buvo labai sunki diena, o kita gali būti dar sunkesnė…

9

Kasdienė moters situacija bemaž tokia: dirbame ne mažiau už vyrus, grįžtame tokios pat pavargusios kaip ir jie, tačiau mums dar reikia paruošti vakarienę, paskui išplauti kalną indų, išnešti šiukšles, nes jos jau kelinta diena byra per kraštus. O mūsų brangieji ilsisi, nes buvo labai sunki diena, o kita gali būti dar sunkesnė…

REKLAMA

Pyktis dėl smulkmenų?

„Su vyru gyvenu daugiau kaip 10 metų, tačiau man niekaip nepavyksta įkalti jam į galvą, kad neužmerkus lėkštės, iš kurios valgyta košė, ji pridžius ir vakare ją reikės grandyti. Abu rytais išskubame į darbą, todėl neliepiu tuoj po pusryčių plauti indų, bet nesuprantu, kodėl taip sunku įmesti lėkštę į plautuvę ir įpilti vandens. Nešvarius drabužius, ypač kojines, brangusis taip pat retai kada sudeda į nešvarių skalbinių dėžę. Jei bandau gražiai paprašyti, kad susitvarkytų, sumurma „tuoj“, bet ir toliau skaito laikraštį ar vėpso į kompiuterį.

Žinoma, neapsikenčiu, sutvarkau pati. O kai pratrūkstu priekaištauti, neva, gyvenu su didžiausiu tinginiu, vyras atkerta, kad jam ir taip gerai, o jei man trukdo, niekas nedraudžia sutvarkyti. Kad kambarius išsiurbtų, priprašau vos kartą per mėnesį. Jam atrodo, kad mūsų namai ir taip blizga. Man nemalonu pyktis dėl tokių, rodos, smulkmenų, tačiau jos labai erzina, sunku susilaikyti nuo priekaištų“, – patirtimi dalijasi Danguolė iš Kauno.

REKLAMA
REKLAMA

Bent nemėtykite daiktų

Jei nesiseka su vyru ir vaikais susitarti, kad prie namų ruošos prisidėtų ir jie, nes išmėto daiktus ir prineša žemių, pratinkite prie tvarkos po truputį. Pirmiausia išmokykite vyrą ir vaikus bent jau nemėtyti daiktų kur pakliuvo. Labai žaisminga priemonė prie išmėtytų daiktų prikabinti etiketes su kaina arba ramiai paprašyti, kad nepaliktų nešvarių kavos puodelių ant rašomojo stalo ar sportinių batelių svetainės viduryje. Paaiškinkite, kad jums vienai tvarkyti namus nelengva, todėl, jei atžalos ir sutuoktinis nenori siurbti kilimo ar šluostyti dulkių, tegu bent jau neišmėto savo daiktų kur pakliuvo ir nepridaro jums papildomo darbo. Tai gali būti pirmas žingsnelis visus tenkinančio modelio link.

REKLAMA

Šis būdas tiks ir toms, kurios niršta, kai niekas nepadeda, bet vyrui ar vaikams parodžius iniciatyvą nepatiki jiems net dulkių siurblio, ką jau kalbėti apie virtuvės darbus – nei bulvių leidžia nuskusti, nei obuolių supjaustyti. Arba vyrui nuvalius dulkes dar kartą perbraukia skudurėliu, neva, jis prastai nušluostė…

Pasidalykite darbais

Daugelis moterų bando gudrumu prieiti prie vyro. Tarkime, norėdamos prisišaukti jį į pagalbą pažada pagaminti ką nors labai skanaus. Tačiau vyras – ne vaikas, todėl kaskart žadėti kokį nors skanėstą už tai, kad, pavyzdžiui, padžiaus skalbinius, – ne išeitis. Juk vyrui lygiai taip pat svarbu, kad marškiniai, kelnės laiku išdžiūtų.

REKLAMA
REKLAMA

Žmona – ne tarnaitė. Atlygio už tai, kad triūsia namuose, niekas jai nemoka, dažnai net ir „ačiū“ nepasako. Visa tai išsakykite vyrui. Tik atviri pokalbiai, per kuriuos kiekvienas išsako savo nuomonę, duos rezultatą. Įtikinkite vyrą, kad buities darbais būtina dalytis. Jei jam nepatinka plauti indus, tegu išneša šiukšles ar nueina į parduotuvę produktų. Gal vyrą net nupurto pagalvojus apie dulkių šluostymą, tačiau jis mielai pagamintų vakarienę, o paskui išplautų indus. Išsiaiškinę, kuriam kokius darbus maloniau dirbti, susitarkite, kuris bus atsakingas už dulkių siurbimą, tualeto švarą, šiukšlių išnešimą ir pan. Kai kuriems stipriosios lyties atstovams labai svarbu net namie tiksliai žinoti savo pareigas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kieno eilė tvarkytis?

Jei jums abiem vienodai nemaloni namų ruoša, pasidalykite tvarkymosi dienomis ar savaitėmis. Vyras tegul plauna indus, siurbia kilimus, skalbia, valo vonios kambarį, sudėlioja daiktus, sukabina drabužius į vietas, o jūs tuo metu nė pirštu neprisilieskite prie šių darbų. Tačiau kitą savaitę jūs plušate iš peties. Būtinai į namų ruošą įtraukite ir vaikus.

REKLAMA

Paverskite namų ruošos darbus smagiu užsiėmimu, žaidimu. Jeigu vienas siurbs kilimus, kitas metu valys dulkes, plaus indus, nė nepastebėsite, kaip greitai viską sutvarkysite ir namai ims švytėti. Svarbu nepamesti geros nuotaikos, šmaikštauti, juoktis, plepėti, daryti vaisių kokteilių ar šokolado pertraukėles. Triūsiant petys į petį, vaikai išmoks bendradarbiauti, padėti vienas kitam.

REKLAMA

„Aš pats, tu pailsėk“

Tai žodžiai, kurių laukia visos moterys. Kai kurioms, žinoma, pasiseka, ir jos juos išgirsta dažnai, deja… Vyrai skirtingi, todėl vieno nepriprašysi, kad pakeltų nuo kilimo knygą, o kitas mielai nudirba visus darbus. Tokio nereikia prašinėti ar su šauksmu išsireikalauti, kad nubėgtų produktų į parduotuvę, išsiurbtų kambarius ar išvalytų kilimo dėmes.

Namų tvarkymo įpročiai atsinešti iš tėvų namų. Jei jūsų mylimasis vaikystėje matė, kaip tėtis padeda mamai ir neskirsto darbų į moteriškus ir vyriškus, jis ir žmonai neleis plušėti vienai. O jei mama tūpčioja aplink sūnų, skalbia dvidešimtmečio vaikino kojines, į lovą atneša pusryčius, o paskui nurenka nešvarius indus, tokio pat elgesio jis laukia ir iš žmonos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokį vyrą sunku perauklėti, tačiau pamėginti verta. Yra moterų, kurioms patinka viską nudirbti pačioms, rūpintis bei lepinti vyrą ir vaikus, neretai pamirštant savo pačios norus. Jei moteris tokiu gyvenimu yra patenkinta, laiminga, nieko ir neverta keisti, svarbu, kad abiem sutuoktiniams jų šeimos modelis būtų priimtinas.

 

Parengė Virginija Barštytė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų