Supermaistu vadinami maisto produktai ir gėrimai, kuriuose gausu svarbiausių maistinių medžiagų ir kurie yra naudingi sveikatai.
Greičiausiai esate girdėję, kad šiai kategorijai priklauso fermentuoti maisto produktai, mėlynės, žalioji arbata, tačiau šiemet į šį sąrašą pateko dar trys nauji produktai, rašo express.co.uk.
„Pollock Communications“, nepriklausoma ryšių su visuomene ir rinkodaros komunikacijos agentūra, ir žurnalas „Today‘s Dietitian“ atliko kasmetinę apklausą „Kas madinga mitybos srityje“, kurioje dalyvavo 564 dietologai bei sudarė dešimties naudingiausių maisto produktų sąrašą.
Į sąrašą pateko rauginti maisto produktai, mėlynės, sėklos, avokadai, riešutai, žalioji arbata, ankštinės daržovės, grybai, grūdai, lašiša. Tačiau tris produktus dietologai laiko tikru supermaistu – juos verta vartoti dažniau.
1. Ankštinės daržovės
Avinžirniai, pupelės, lęšiai, žirniai – tai ankštiniai augalai, kuriuose gausu žarnynui naudingų skaidulų, baltymų, geležies, magnio, folio rūgšties ir kalio.
Pasak dietologės Tracy Gensler, ankštiniai augalai yra ypač geras tirpių skaidulų, kurios gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje, šaltinis.
„Tirpi ląsteliena yra fermentuojama storosios žarnos bakterijų, todėl susidaro trumpos grandinės riebalų rūgštys, kurios turi priešuždegiminį ir sveikatą saugantį poveikį“, – aiškino T. Gensler.
2. Grybai
Nors jų išorė nėra itin spalvinga, jų viduje slypi galingi mikroelementai ir augalų junginiai, įskaitant vitaminą A, kelis B grupės vitaminus, vitaminą D ir kt.
Juose taip pat gausu skaidulų, seleno, kalio ir vario. Pasak dietologės, šie antioksidaciniai junginiai padeda organizmui kovoti su oksidaciniu stresu, susijusiu su audinių pažeidimais, lėtinėmis ligomis ir senėjimu.
3. Lašiša
Itin populiari ir daug sveikųjų riebalų turinti lašiša yra liesų baltymų šaltinis. Šioje žuvyje taip pat yra omega-3 riebalų rūgščių, kurios gali būti naudingos neurologinei sveikatai, ląstelių membranoms ir taip pat mažina trigliceridų kiekį kraujyje.
„Didelis trigliceridų kiekis kartu su dideliu mažo tankio lipoproteinų (MTL) ir mažu didelio tankio lipoproteinų (DTL) kiekiu yra susijęs su riebalų sankaupomis arterijų sienelėse, o tai gali padidinti širdies priepuolio ar insulto riziką“, – priminė T. Gensler.