25-erių Jessica iš Blackburno keletą kartų lankėsi pas GP dėl to, kad jautė labai nemalonius pilvo spazmus, tačiau gydytojai tvirtino, kad moteriai aštriau jaučiasi menstruacijų skausmai. Esą atlikus tyrimus, jie nieko blogo neparodė.
Tačiau kai skausmas tapo nebepakeliamas, Jessica nuvyko tiesiai į ligoninės priimamąjį, kur paaiškėjo, kad moters gyvybė jau kabo ant plauko, dėl mirtinos infekcijos – sepsio.
Moteris buvo skubiai išvežta į operacinę, kur jai buvo pašalinta spiralė, viena kiaušidė ir dalis gimdos. Kelias savaites moteris praleido ligoninėje, kur jos būklė buvo atidžiai stebima.
Labiausiai jauna moteris baiminasi, kad buvo pažeista jos galimybė pastoti, sutrikdytas vaisingumas. Mokytoja dirbanti Jessica norėtų pradėti socialinę kampaniją, kuri šviestų moteris apie kontraceptinės spiralės žalą, o ateityje šis apsisaugojimo būdas būtų išvis uždraustas.
„Žinau, kad daugeliui moterų labai aktualus apsisaugimo nuo neplanuoto nėštumo būdas – kontracepcija. Vienas patogiausių būdų – kontraceptinė spiralė. Tačiau ji neverta tokių kančių ir baisių pasekmių, kokias aš išgyvenau. Mano patirtis – labai skausminga ne tik fiziškai.
Iki šios dienos man niekas negali tiksliai patvirtinti, kad ateityje aš dar galėsiu turėti vaikų. Gydytojai kaip ir žiūri pozityviai, kadangi liko viena kiaušidė ir dar dalis gimdos. Tačiau nežinia, ar aš kada galėsiu ovuliuoti.
Mano tikslas, padėti kitoms moterims apsisaugoti nuo tokio košmaro. Aš noriu, kad jos žinotų, kokios pasekmės laukia. Žinoma, to nelinkiu nei vienai“, – kalbėjo moteris.
Moteris spiralę įsidėjo būdama 20-ies metų, gydytojai prognozavo, kad organizme ji išsilaikys iki 10-ies metų. Tačiau per visas patikras niekas nepastebėjo, kad spiralė įstatyta netaisyklingai. Visus tuos metus Jessica kamavosi dėl pilvo skausmų, tačiau jie nebuvo nuolatiniai, todėl ji manė, kad spiralė tiesiog suaštrina menstruacijų skausmą.